Skip to content
Menu
Menu

Lepšie ako pemza a brúsky na päty. Účinky si všimnete už po prvom použití

Prečítať článok

21.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ro_ksy).

Bolestivé, praskajúce päty s príchodom jari sú pre mnohých skutočným utrpením. Vtedy má zmysel zahodiť pemzu a brúsky na päty do kúta a siahnuť po výrobku, ktorý za pár okamihov zmení pokožku na vašich chodidlách na hladkú ako nikdy predtým. Čo najlepšie pomôže na popraskané päty? Tento výrobok stojí pár drobných a dokáže zázraky.

Čo najlepšie pomôže na popraskané päty? Stojí pár drobných a dokáže zázraky
Foto: shutterstock/Ro_ksy

Na jar bude počasie čoraz viac nabádať ľudí, aby si obnažili nohy a samotné chodidlá. Po zime sa však mnohí ľudia môžu sťažovať na nepríjemný problém. Počas chladnejších mesiacov, keď nosíte ťažkú, nepriedušnú obuv, sa nohy často búria a odplácajú sa bolestivými, niekedy až nebezpečnými prasklinami. Ako sa môžete s týmto problémom vysporiadať?

Čo chýba telu, keď päty praskajú? Tu sú príčiny tohto bolestivého problému

Popraskané päty sú často signálom tela. Podobný problém môže signalizovať nedostatok vitamínov a živín, najmä vitamínov A a E a omega-3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre zdravie pokožky. Ale nielen to. Popraskaná pokožka na pätách môže byť aj dôsledkom nedostatočnej hydratácie, častého namáčania nôh v horúcej vode alebo nosenia nevhodnej obuvi, ktorá nezabezpečuje správne vetranie a podporu pätám.

Popraskané päty sa považujú za známku príliš intenzívnej exfoliácie. Hoci pravidelné odstraňovanie odumretej kože z päty je dôležité z estetického a zdravotného hľadiska, celá rada ľudí používa na tento účel populárne škrabky alebo pemzu. Tie často spôsobujú viac škody ako úžitku. Pokožku ešte viac podráždia a rýchlejšie zrohovatie. Preto by ste ich mali zahodiť a siahnuť po výrobku, ktorý vaše nohy v okamihu dostane do formy.

Škrabky na päty pokožku ešte viac podráždia a rýchlejšie zrohovatie.
Foto: shutterstock/Bowonpat Sakaew

Ako rýchlo zahojiť popraskané päty? Osvedčený spôsob

Krém s močovinou si so suchou a popraskanou pokožkou nôh poradí v okamihu. Dostanete ho v drogérii len za pár drobných a odvďačí sa vám skutočne blahodarnými účinkami. Močovina obsiahnutá v jeho zložení si v okamihu poradí s mozoľmi a zhrubnutou kožou. Ako to dokáže?

Močovina je prirodzene sa vyskytujúca látka v našom tele, ktorá udržiava jeho ochrannú bariéru a silne hydratuje. Tá obsiahnutá v kozmetike patrí medzi tichých hrdinov starostlivosti o pleť. V nízkych koncentráciách urýchľuje regeneráciu epidermy, zatiaľ čo vo vyšších koncentráciách (do 10 %) má hydratačný a zvláčňujúci účinok, vďaka čomu je pokožka pružnejšia a jemnejšia.

Čo najlepšie pomôže na popraskané päty? Tento krém vyrieši problém v okamihu

Pravidelnosť je kľúčom k boju proti popraskanej pokožke na pätách. Krém s močovinou používajte v každodennej starostlivosti o nohy a pri systematickom používaní sa rýchlo zmení na pružnejšiu pokožku, ktorá sa stane menej náchylnou na podráždenie, zrohovatenie alebo popraskanie.

V prípade popraskaných piat sa teda vydajte do lekárne a domov sa vráťte s močovinovým krémom.
Foto: shutterstock/H_Ko

Pri výbere vhodného kozmetického prípravku pre vás stojí za to venovať pozornosť jeho zloženiu. Okrem močoviny môže krém obsahovať aj glycerín, ktorý pokožku hydratuje, alebo včelí vosk, ktorý premasťuje, vyživuje a podporuje regeneráciu epidermy. Podobné kozmetické prípravky často obsahujú aj bambucké maslo, ktoré premasťuje a podporuje regeneráciu, alebo alantoín, ktorý upokojuje a urýchľuje hojenie, ako aj pantenol, ktorý podporuje zadržiavanie vody v hlbších vrstvách pokožky. V prípade popraskaných piat sa teda vydajte do lekárne a domov sa vráťte s močovinovým krémom. Rýchlo sa za to poďakujete.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Popraskané päty sú minulosťou. Domáce SPA len za 1 euro

Tieto 2 zložky sú najlepšou masťou na popraskané päty. Odstráni aj hrubé „brnenie“

The post Lepšie ako pemza a brúsky na päty. Účinky si všimnete už po prvom použití appeared first on Vášeň v tebe.