Skip to content
Menu
Menu

Listy potrite odpadom z cesnaku. Babičkin geniálny patent, ako im vrátiť život

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ashley-Belle Burns).

Keď kvety začnú chradnúť alebo sa na nich objavia škodcovia, je lepšie nestrácať čas hľadaním špeciálnych prostriedkov. Univerzálne antibiotikum na rastliny nájdete vo svojej kuchyni. Kvety sa vám rýchlo odvďačia krásnym vzhľadom.

Ako cesnak pôsobí na rastliny?
Foto: shutterstock/Ashley-Belle Burns

Každý kuchár dobre vie, že pridanie cesnaku do akéhokoľvek jedla dokáže zázraky a zvýrazní jeho chuť. Možno si však neuvedomujete, že jeho hodnota presahuje hranice kuchyne. Cesnak je tiež účinným záhradníckym nástrojom, ktorý môže prospieť takmer každej rastline.

Ako cesnak pôsobí na rastliny? Celá pravda o jeho vlastnostiach pri starostlivosti a pestovaní

Cesnak odpudzuje niektorých škodcov a hnojí pôdu. Je bohatý na fosfor, živinu, ktorá pomáha rastlinám hojne rásť. Navyše je cenným zdrojom draslíka, ktorý udržiava listy, plody a kvety v najlepšej kondícii. Cesnak je tiež formou prirodzeného boja proti škodcom, ale môže sa používať aj ako antimykotikum na napadnuté rastliny. Jeho vysoký obsah síry ničí huby. Už samotný postrek, alebo poliatie napadnutého miesta cesnakovou vodou, zabráni jeho rastu.

Cesnak je cenným zdrojom draslíka, ktorý udržiava listy, plody a kvety v najlepšej kondícii.
Foto: shutterstock/Liubomyr Tryhubyshyn

Na čo je dobré hnojivo z cesnaku? Domáci trik, ktorý pomôže vrátiť rastliny späť k životu

Len jeden strúčik cesnaku dodá rastlinám extra silu a živiny. Spôsoby, ako ho využiť v starostlivosti, boli prezentované na Instagrame na profile gardening_tips68. Najrýchlejšou možnosťou pomoci rastlinám v prípade tlejúcich listov je utrieť ich tou časťou cestnaku, ktorá zvyčajne končí v koši. Môžete ho tiež vložiť do kvetináča a nechať ho pôsobiť.

Ďalším spôsobom, ako môžete rastlinám pômocť, je príprava cesnakovej vody. Potrebujete vysokú nádobu, do ktorej dáte 300 ml vody a pridáte niekoľko strúčikov cesnaku. Celé to stačí zaliať trochou bieleho octu a nechať pôsobiť cez noc.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

3 rastliny, o ktoré sa nemusíte starať. Zasaďte ich do záhrady a obdivujte

Túto rastlinu nezastraší sucho. Je ideálna pre zabúdajúcich ľudí

The post Listy potrite odpadom z cesnaku. Babičkin geniálny patent, ako im vrátiť život appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj