Skip to content
Menu
Menu

Málokto poznal jeho temnú tvár. Mal 4 manželky. Tretiu spoznal, keď mala len 12 rokov

Prečítať článok

02.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Wikimedia Commons/United Artists (work for hire), Public domain).

Charlie Chaplin je ikonou kinematografie. Mal kariéru, o akej by mnohí mohli snívať, no mal aj temnú stránku. Málokto vie, že ikonický herec zvádzal mladé dievčatá.

Charlie Chaplin je ikonou kinematografie. Jeho súkromný život bol najkontroverznejší.
Foto: Wikimedia Commons/United Artists (work for hire), Public domain

Charlie Chaplin sa narodil v roku 1889 v Londýne v hereckej rodine. Už ako dieťa navštevoval divadlo počas skúšok hier, v ktorých účinkovala jeho mama. V roku 1913 odišiel s divadelnou skupinou do USA a o rok neskôr sa tam Charlie usadil natrvalo. Svoje miesto si našiel v nemej kinematografii a postupom času sa stal najžiadanejším hercom v Spojených štátoch.

Jeho súkromný život bol najkontroverznejší. Svoju druhú manželku spoznal Charlie Chaplin, keď mala… 12 rokov

Charlie Chaplin v tom čase zarábal veľa, keďže dostával až 10 000 dolárov týždenne v roku 1915. 10 000 USD v roku 1915 zodpovedá kúpnej sile približne 309 239 USD dnes (približne 290 000 EUR). Hral vo filmoch ako „Toddler“, „Golden Rush“, „The Circus“ a „City Lights“. Hoci bol vnímaný ako vtipný muž, mal temnú povahu. Bol považovaný za zamilovaného a verejne sa chválil, že má asi 2000 mileniek. Bol štyrikrát ženatý.

Prvýkrát sa oženil vo veku 29 rokov so 16-ročnou Mildred Harris, ktorá otehotnela s jeho dieťaťom. Syn Charlie a Mildred sa narodil postihnutý a zomrel 3 dni po narodení.

Svoju druhú manželku spoznal, keď mala len 12 rokov. O štyri roky neskôr sa vzali a narodil sa im syn Charles Junior, no manželstvo nevydržalo. Počas rozvodu dostala Lita Grey odškodné 1 milión dolárov, pretože dokázala manželove početné nevery.

Vo veku 54 rokov stretol lásku svojho života. Štvrté manželstvo sa ukázalo byť hitom

Tretie manželstvo Charlieho Chaplina s 21-ročnou Paulette Goddardovou trvalo šesť rokov. Herec chodil s mnohými ženami, no mal málo sebavedomia. Často inscenoval žiarlivostné scény. Charlie sa štvrtýkrát oženil vo veku 54 rokov so 17-ročnou Oonie O’Neill, ktorú médiá nazývali „Lady Chaplin“. Pár mal osem detí a boli spolu až do hercovej smrti v roku 1977.

Charlie Chaplin sa štvrtýkrát oženil vo veku 54 rokov so 17-ročnou Oonie O’Neill, boli spolu až do hercovej smrti v roku 1977.
Foto: Wikimedia Commons/Giramondo1 from Vila Isabel, Brasil, CC BY 2.0

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Princ William spomenul chorobu Kate v rozhovore so svojimi poddanými. Priznal, ako sa teraz vojvodkyňa cíti (VIDEO)

Predpovedal sa veľký návrat Céline Dion. Najnovšie informácie o jej zdravotnom stave sú zdrvujúce: „LEDVA SA HÝBE“

The post Málokto poznal jeho temnú tvár. Mal 4 manželky. Tretiu spoznal, keď mala len 12 rokov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj