Skip to content
Menu
Menu

„Malý trik“ Gordona Ramsayho zaručuje, že vajcia na mäkko budú dokonalé ako v reštaurácii

Prečítať článok

5.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@gordonramsayofficial).

Príprava dokonalých vajec môže byť zložitá, ale šéfkuchár Gordon Ramsay sa našťastie podelil o svoj „malý trik„, ktorý vám pomôže získať vždy dokonalé vajcia na mäkko. Presvedčte sa sami, aké je to jednoduché. Vaše raňajky budú dokonalé.

Príprava dokonalých vajec môže byť zložitá, ale šéfkuchár Gordon Ramsay sa našťastie podelil o svoj „malý trik“
Foto: tiktok.com/@gordonramsayofficial

Teoreticky sú vajíčka tak jednoduché na prípravu. Dáte ich do vody na určitý čas a vyjdú vám chutné a presne také, aké chcete, však? Omyl. Je toľko vecí, ktoré sa môžu pokaziť, od prevarenia, príliš tvrdého žĺtka, až po príliš skoré vybratie z vody, čo vám spôsobí vzácnu kašu. Našťastie, slávny šéfkuchár Gordon Ramsay sa podelil o svoj rýchly a jednoduchý „trik“ na získanie dokonale mäkkých vajec.

Šéfkuchár z Hell’s Kitchen sa podelil o svoje najlepšie tipy na TikToku

@gordonramsayofficial

#Ramen needs a perfect yolky #egg to go with it….here’s my tips to make the perfect soft boiled egg from #Ramsayin10 ! #tiktokcooks #learnontiktok

♬ original sound – Gordon Ramsay

Hviezda seriálu Nočné mory v kuchyni odporúča, aby ste vajíčka na mäkko najprv ponorili do vody s lyžicou, ktorá „zúrivo“ nevrie, a to na šesť minút. Ak ich nebudete variť jemne, riskujete, že sa rozvaria. Ak budete vodu variť jemne, je väčšia pravdepodobnosť, že získate dokonale mäkký a mierne tekutý výrobok.

Gordon prezradil svoj trik tým, ktorí ho sledovali. A ľudia boli mierne prekvapení

Vezmite vajce, rozklepnite ho a ponorte do vody.

Po šiestich minútach šéfkuchár vyberie vajcia z hrnca, vloží ich do malej misky s vodou a potom sa podelí o svoj „malý trik“. Vysvetlil: Teraz vajcia vyberte. Predtým, ako ich začnem lúpať, ich vždy najprv vložím do studenej vody. Potom vzal každé vajíčko a začal ich rozbíjať pri základni, fúkal do dna a potom ich vložil späť do misky so studenou vodou.

Ramseyho trik dobyl internet. Fanúšikovia boli nadšení

Po minúte alebo dvoch Gordon vytiahol vajíčko z vody, odstránil spodnú časť škrupiny a potom naň fúkol, čím sa škrupina dala veľmi ľahko stiahnuť. Keď sa škrupina ľahko odstránila, Gordon vajce rozrezal a povedal, že „by malo byť vnútri mierne tekuté“, a ukázal dokonale uvarené vajce na mäkko, ktoré bolo tekuté aj žlté.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Už nesmažím ani nevarím. Objavila som nové obľúbené raňajky. Vajíčka teraz „odkladám“ do sitka

Raňajky, ktoré menia pravidlá hry. Vytiahnite zo zásuvky a pripravte si dokonalé varené vajíčko

The post „Malý trik“ Gordona Ramsayho zaručuje, že vajcia na mäkko budú dokonalé ako v reštaurácii appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj