Skip to content
Menu
Menu

Melónová limonáda dokonale osvieži v horúcom dni. S týmto prídavkom vyzerá ako drahý nápoj

Prečítať článok

02.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Katerina Dalemans).

Dostatočná hydratácia v lete je nevyhnutná. Čo by ste však mali piť, keď je voda príliš nudná? Siahnite po niekoľkých jednoduchých produktoch a pripravte si tú najlepšiu ovocnú limonádu vôbec. Osviežuje a výborne chutí a navyše aj krásne vyzerá.

Čo by ste však mali piť, keď je voda príliš nudná?
Foto: shutterstock/Katerina Dalemans

Domáca limonáda je neodmysliteľnou súčasťou letných dní, najmä keď teplota presiahne 30 stupňov Celzia. Obyčajná voda nemusí stačiť na uhasenie smädu. Oplatí sa ju skombinovať s kúskami skleníkovej uhorky, lístkami bazalky či inými bylinkami, prípadne siahnuť po osviežení v podobe nášho ovocného hitu. Chutí ako sen!

Ideálny nápoj na horúce dni. Nestrácajte čas a utekajte do obchodu po melón

Vodný melón dokonale hydratuje, osviežuje a vyživuje telo. Okrem toho obsahuje málo kalórií a veľa vitamínov, vrátane: A, C a tie zo skupiny B. Ide o jedno z najlepších ovocí, z ktorých vieme pripraviť lahodnú limonádu.

V kombinácii s limetkovou šťavou a rozmarínom chutí úžasne a vyzerá výnimočne pekne. Je to ideálny nápoj na leto. Môžete si ho vychutnať pri grilovacích stretnutiach alebo pri sledovaní obľúbeného seriálu. Garantujeme vám, že nasledujúci recept sa vám bude v najbližších mesiacoch hodiť mnohokrát.

Ingrediencie:

0,5 kg dužiny vodného melónu,

800 ml neperlivej vody;

3 limetky,

3 polievkové lyžice cukru alebo erytritolu,

2 vetvičky rozmarínu,

kocky ľadu,

voliteľné: čerstvé lístky mäty.

Osviežujúca melónová limonáda. Spôsob prípravy

Dužinu melónu odrežte z hrubej kôry a potom ju nakrájajte na menšie kúsky. Niekoľko úlomkov si však necháme na servírovanie, zvyšok vhoďte do mixéra alebo kuchynského robota a rozdrvte spolu s cukrom (alebo iným sladidlom). V ďalšom kroku limetky blanšírujte alebo dôkladne umyte. Vytlačte z nich šťavu. Jednu polovicu si však môžete nechať na ozdobenie limonády neskôr.

Šťavu nalejte do mixéra. Vložte jednu vetvičku rozmarínu a všetko dôkladne premiešajte. Vzniknutú hmotu prelejeme cez sitko do džbánu. Dáme do chladničky stuhnúť a uvoľniť chute.

Asi po hodine do misky s vychladnutou melónovou hmotou pridáme kocky ľadu, kúsky zvyšnej limetky a aj vetvičku voňavého rozmarínu. Všetko zalejeme studenou neperlivou vodou a premiešame. Nakoniec môžete limonádu dodatočne ozdobiť lístkami mäty. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Počas varenia zemiakov pridajte lyžicu tejto prísady. Budú hotové o 10 minút rýchlejšie

Svojou chuťou prekonáva najobľúbenejšie pečivo. Moja babička ho vždy robila

The post Melónová limonáda dokonale osvieži v horúcom dni. S týmto prídavkom vyzerá ako drahý nápoj appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj