Skip to content
Menu
Menu

Milovali sa so ženatými mužmi. Na rovinu povedali, čo ich vzrušovalo: „Chce ma muž inej ženy“

Prečítať článok

17.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Andrey_Popov).

Nevera je bolestná skúsenosť, s ktorou je spojených mnoho ťažkých emócií. Novinárka z istého britského portálu sa rozhodla opýtať žien, ktoré mali vzťah so ženatým mužom. Na otázku, čo ich viedlo k nevere, odpovedali veľmi rôznorodo.

Čo vedie ľudí vo vzťahoch k nevere?
Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Problematike manželskej nevery sa venovala Eve Wagstaffová, novinárka z britského denníka The Mirror. Nevera je traumatizujúca udalosť, ktorá zahŕňa mnoho ťažkých emócií a ťažkých skúseností. K tomu sa pridáva otázka podvádzania zo strany partnera alebo partnerky a s tým spojený pocit poníženia, hnevu, smútku a bezmocnosti. Mnoho ľudí sa po takejto udalosti rozhodne ukončiť svoj vzťah. Niektorí sa ho snažia zachrániť a vyberú si napríklad párovú terapiu.

Mirror“ sa však rozhodol pozrieť sa na situáciu z druhej strany, t. j. z pohľadu žien, ktoré sa spájajú so ženatými mužmi. Autor článku zozbieral ich vyjadrenia zo sociálnych sietí. V otázkach sa pýtala, či daná osoba niekedy chodila s niekým, kto bol vo vzťahu, a ako sa tento vzťah skončil, a či by to dokázala, keby vedela o záväzkoch svojho partnera/partnerky voči inej osobe.

Podľa autora článku boli výpovede veľmi rôznorodé. Niektoré vyvolávali podráždenie a hnev, iné zasa sympatie. Jedna žena napríklad napísala:

„Mám dlhoročného priateľa, ktorý hľadá len tento typ vzťahu. Nemá záujem o manželstvo, dlhodobý vzťah ani o deti a takto mu to vyhovuje.“

– začala.

„Urobila som to, pretože som sa bláznivo zamilovala. Alebo som si to aspoň myslela. Bol to skrytý narcis (…). Bola som mladá, neistá, s veľmi traumatickým detstvom, v násilníckom vzťahu a spamätávala som sa z traumatickej udalosti v mojom živote, s ktorou som sa nevedela vyrovnať,“

– mala sa vyspovedať ďalšia osoba.

Aféra so ženatým mužom. Čo ich viedlo? Odpovedajú: „Pretože môžem“

Iná používateľka internetu uviedla, že má tiež takúto skúsenosť. Stretávala sa s mužom, ktorý podľa nej žil v „otvorenom vzťahu“.

„Bol v tom veľký neporiadok. Tvárili sa, že sú otvorenejší a uvoľnenejší, než v skutočnosti boli. Jeho partnerka na mňa čudne žiarlila a bola presvedčená, že ju kvôli mne opustí,“

– napísala.

To nakoniec viedlo k ukončeniu jej vzťahu s daným mužom. Na otázku, prečo sa zaplietla do vzťahu so ženatým mužom, jedna žena odpovedala:

Nevera je bolestná skúsenosť, s ktorou je spojených mnoho ťažkých emócií.
Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Pretože môžem. Páči sa mi, že muž inú ženu chce a je ochotný pre ňu všetko riskovať“.

Ešte iná napísala, že takáto situácia sa jej už raz stala a že „už nikdy neurobí takú hlúpu chybu“. V článku je citovaná aj žena, ktorá má k nevere veľmi jasný postoj. Dodala, že nevera je pre ňu niečo neprijateľné a doteraz jej veľmi ublížila.

„Vďaka zrade som si uvedomila, že viac ako narušená dôvera a neúcta ma najviac bolí to, že niekde tam vonku je ďalšia žena, ktorá si myslí, že má nado mnou navrch, pretože sa jej podarilo získať môjho partnera (…)“

– mala napísať.

„V prvom rade sa hanbím aj za to, že som si vybrala partnera, ktorý mi to urobil. Po druhé, nechápem, ako môže žena urobiť niečo také inej žene.“

– zdôraznila.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Bojíte sa nevery? Tu je jedna vec, ktorá by vás mala znepokojovať

V ktorom roku manželstva sú muži najčastejšie neverní? A ženy?

The post Milovali sa so ženatými mužmi. Na rovinu povedali, čo ich vzrušovalo: „Chce ma muž inej ženy“ appeared first on Vášeň v tebe.