Skip to content
Menu
Menu

Moja mama takto čistí záhradný nábytok. Vďaka tomu vyzerá každý rok ako nový

Prečítať článok

29.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/aurelie le moigne).

Sladké leňošenie v slnečných lúčoch dopadajúcich na záhradu sa čoskoro stane realitou. Kým sa tak však stane, náš záhradný nábytok by mal byť na nadchádzajúcu sezónu poriadne pripravený. Vďaka týmto jednoduchým spôsobom bude vaša sedacia súprava vyzerať ako nová.

Ako čistiť záhradný nábytok?
Foto: shutterstock/aurelie le moigne

Prvé letné skúšobné obdobie je už za nami. V posledných týždňoch došlo k miernemu ochladeniu, no všetko nasvedčuje tomu, že už čoskoro sa budeme môcť opäť tešiť zo slnka. Aby ste sa správne pripravili na letnú sezónu, nezabudnite upratať záhradu a nábytok na vašom dvore. Vďaka nim si budeme môcť užívať slnečné lúče, keď príde leto. Začnite čistením záhradného nábytku.

Ako čistiť záhradný nábytok? Všetko závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené

Skôr ako oficiálne privítame letnú sezónu, treba sa na ňu poriadne pripraviť. Tento druh povinnosti zahŕňa čistenie záhradného nábytku. Odstráňte obliečky na vankúše z vankúšov a sedadiel a vložte ich do práčky. Kým materiálové časti schnú, môžeme začať čistiť kostru. Na tento účel budeme potrebovať teplú vodu a prostriedok na umývanie riadu. Tomuto typu čistenia sa môžu podrobiť salóniky z plastu, kovu a technoratanu (umelého ratanu). Trochu iná situácia bude v prípade dreveného záhradného nábytku.

Ak sú na povrchu nečistoty, ktoré sa ťažko odstraňujú vodou a prostriedkom na umývanie riadu, môžete použiť o niečo silnejšiu zmes. Pridajte ¼ šálky jedlej sódy a dve polievkové lyžice octu do litra teplej vody. Všetko premiešajte a potom použite špongiu na čistenie nábytku. Ide o spoľahlivý domáci liek na všetky druhy nečistôt. Jeho jedinou nevýhodou je skutočnosť, že túto metódu nemožno použiť na drevené povrchy.

Ako teda postupovať pri čistení dreveného záhradného nábytku? V tomto prípade sa to dá urobiť veľmi jednoducho.

Sladké leňošenie v slnečných lúčoch dopadajúcich na záhradu sa čoskoro stane realitou.
Foto: pexels/Marianne

Drevený záhradný nábytok. Spôsoby, ako ich udržať v perfektnom stave

V prípade dreveného záhradného nábytku sa môže zdať, že čistenie bude oveľa náročnejšie ako iné povrchy, z ktorých sú oddychové zóny vyrobené. Predtým, ako prejdeme na správnu časť, mali by sme povysávať nábytok pomocou vysávača s kefou. Po vykonaní tohto postupu môžete pokračovať v starostlivosti. Ak má nábytok vo vašej záhrade neporušenú štruktúru laku, stačí ho pretrieť mierne navlhčenou handričkou a bude sa opäť lesknúť ako nový.

Ak drevený povrch stratil svoje čaro, pretože ho poškodili poveternostné podmienky, najlepším riešením je obrúsiť starú vrstvu laku a naniesť novú. V závislosti od spôsobu impregnácie dreva túto činnosť vykonávame opäť, a to buď pomocou vosku alebo oleja. Keď je základ v poriadku, môžeme si obliecť predtým vypraný vankúš a poťahy na sedačku a užívať si slnko, kedykoľvek nám to počasie dovolí.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kovový plot vás desí svojím vzhľadom? Jednoduchý spôsob, ako mu prinavrátiť bývalú krásu

Ako zabrániť vysychaniu mäsa na grile? Bude mäkké a šťavnaté

The post Moja mama takto čistí záhradný nábytok. Vďaka tomu vyzerá každý rok ako nový appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj