Skip to content
Menu
Menu

Mravce v domácnosti sú skutočnou nepríjemnosťou. Toto je spôsob, ako sa ich zbaviť raz a navždy

Prečítať článok

18.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RHJPhtotos).

Mravce v domácnosti môžu byť poriadne nepríjemné. Keď sa objavia, je veľmi ťažké sa ich zbaviť. Vzhľadom na svoju malú veľkosť sa tento hmyz môže ukrývať v ťažko prístupných kútoch a vyliezť len preto, aby sa najedol. Nájsť ich sídlo je už celkom náročné, ale ani potom ich vyhnanie nejde vždy hladko.

Ako sa zbaviť mravcov?
Foto: shutterstock/RHJPhtotos

Kedysi sa verilo, že mravce v dome predznamenávajú veľkú slávnosť alebo obohatenie. Dnes už len málokto verí poverám a väčšina ľudí si takýchto nepozvaných hostí rozhodne neželá. Aj keď mravce nehryzú, stále sú nepríjemné a môžu prenášať choroboplodné zárodky. Tu je niekoľko tipov, ako ich odohnať pomocou domácich prostriedkov. A ak nepomôžu ani tie, vždy sú tu špecializované chemické prostriedky alebo najatie profesionálov.

Mravce v domácnosti – čo ich priťahuje?

Mravce sa v našich domovoch neobjavujú zo zlého úmyslu alebo náhodou. Zvyčajne tam hľadajú teplý úkryt alebo potravu. A zatiaľ čo to prvé nemôžeme ovplyvniť, to druhé je často naša chyba. Zvyšky jedla na pracovnej doske alebo v zákutiach na podlahe môžu tento hmyz prilákať.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť zamoreniu mravcami, je jednoducho udržiavať veci v čistote. To platí najmä v kuchyni, kde sa neustále pripravuje jedlo. Pravidelné vysávanie a vytieranie podlahy môže zabrániť návšteve mravcov.

Mali by sme tiež pamätať na to, aby sme nenechávali otvorené obaly s potravinami. Najlepšie by bolo uchovávať všetko v pevne uzavretých nádobách alebo škatuliach. Tým sa navyše zabezpečí, že výrobky zostanú dlhšie čerstvé a zachovajú si svoje najlepšie vlastnosti.

Prírodné spôsoby boja proti mravcom v domácnosti

Sú lacné, jednoduché na použitie, úplne bezpečné a tiež veľmi účinné. Na dosiahnutie lepšieho a rýchlejšieho účinku sa odporúča použiť niekoľko metód súčasne. Potom máme väčšiu šancu na úspech a vyhnanie mravcov z nášho priestoru.

Na odpudzovanie mravcov funguje ocot, citrónová šťava, jedlá sóda, prášok do pečiva, soľ, káva alebo škorica. Najlepšie je umiestniť ich na plochy, kde sa nezvaní hostia objavujú, aby sme im odrezali cestu. Sypanie soli do zákutí možno pripomína skôr nejakú starú poveru, ale ubezpečujeme vás, že naozaj funguje.

Bylinky sa oplatí zasadiť do kvetináčov a umiestniť na parapet alebo ku dverám.
Foto: shutterstock/Daria Minaeva

Mravce tiež neznášajú vôňu niektorých byliniek. Patrí medzi ne mäta, bazalka, tymián, levanduľa a majoránka. Tie sa oplatí zasadiť do kvetináčov a umiestniť na parapet alebo ku dverám.

Možno vás prekvapí, že mravce dráždi… čerstvé uhorky. Nemajú radi ani listy paradajok a cesnak.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Toto korenie funguje na mravce ako paralyzér. Posypte v rohoch. Problému sa rýchlo zbavíte

Čo je najlepšie na mravce v domácnosti, na záhrade a na balkóne? Trik s pomarančom a viac

The post Mravce v domácnosti sú skutočnou nepríjemnosťou. Toto je spôsob, ako sa ich zbaviť raz a navždy appeared first on Vášeň v tebe.