Skip to content
Menu
Menu

Na jar sa starajte o svoje pery. Zmiešajte tieto ingrediencie, naneste si ich na ne a ochránite ich pred vysušením

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/kitzzeh).

Na jar je naša pokožka čoraz viac vystavená slnku. Preto potrebuje primeranú starostlivosť a ochranu. Najmä pokiaľ ide o pokožku pier, ktorá je mimoriadne jemná. V tomto prípade však nestačí použiť balzam na pery alebo krém, ktorý poskytuje určitú úroveň ochrany SPF. Musíme pamätať aj na systematickú starostlivosť. Zistite, čo používať, aby ste si počas jari a leta udržali pery jemné a hydratované.

Ako sa starať o svoje pery
Foto: shutterstock/kitzzeh

Keďže pokožka pier je oveľa citlivejšia ako pokožka zvyšku tváre, musíme na jar pamätať na správnu ochranu, najmä keď je často vystavená UV žiareniu. Našťastie, správna starostlivosť nám ju pomôže chrániť a udržiavať naše pery jemné a hydratované. Pozrite sa, čo používať, aby boli vaše pery krásne na jar.

Tento obľúbený gél nesmie chýbať vo vašej kozmetickej taštičke. Zanechá vaše pery jemné a hydratované

Musíme si uvedomiť, že pokožka pier je mimoriadne jemná a preto je oveľa náchylnejšia na poškodenie, ku ktorému patrí olupovanie a vysušovanie. Tento problém často vzniká najmä na jar a v lete, keď je citlivá pokožka vystavená slnečným lúčom.

Preto sa oplatí dbať na jej pravidelnú hydratáciu a premastenie. Týmto spôsobom jej zvonku dodávame to, čo si sama nedokáže vytvoriť. Vďaka jednému veľmi obľúbenému výrobku získajú naše pery späť svoj estetický vzhľad, aj keď sú vysušené slnkom.

Gél z aloe vera je známy svojimi upokojujúcimi a hydratačnými vlastnosťami.
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Stačí, ak siahneme po géle z aloe vera. Gél z aloe vera je známy svojimi upokojujúcimi a hydratačnými vlastnosťami, takže je pre túto situáciu ideálny. Stačí ho naniesť na pery a nechať pôsobiť 15 až 20 minút. Potom ich opláchnite studenou vodou a osušte. Tento jednoduchý úkon nielenže pokožku zahojí, ale zároveň ochráni slnkom poškodené pery pred ďalším poškodením.

Ako sa starať o svoje pery

Okrem toho je dobré sa o svoje pery pravidelne starať používaním peelingov. To im pomôže získať späť ich krásny vzhľad, hladkosť a jemnosť. Vďaka exfoliácii odumretej kože sa hydratačné prípravky lepšie vstrebávajú a môžu preniknúť hlboko do pokožky, aby lepšie plnili svoju úlohu.

Nezabudnite však, že v tomto prípade by mal byť peeling mimoriadne jemný. Správny výrobok si môžeme kúpiť v drogérii alebo si ho pripraviť sami. Stačí, ak zmiešame rovnaký pomer cukru a medu. Zmes naneste na pery a krúživými pohybmi ju jemne masírujte približne tri minúty.

Zmes opláchnite vlažnou vodou a na pery naneste olej alebo balzam na pery, ktorý ich hydratuje. Tým ich ochránite pred vysušením.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nemusíte míňať peniaze v drogérii. Najlepší balzam na popraskané pery máte v kuchyni

Suché a popraskané pery už nebudú problémom. Tieto 3 skvosty máte vo svojej kuchyni

The post Na jar sa starajte o svoje pery. Zmiešajte tieto ingrediencie, naneste si ich na ne a ochránite ich pred vysušením appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj