Skip to content
Menu
Menu

Natrite si tvár a počkajte 60 sekúnd. Funguje to ako mezoterapia a stojí to menej ako 3 eurá

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/COOL IMAGES Studio).

Ako sa zbaviť vrások na tvári a urobiť pleť hladšou a žiarivejšou? Nemusíte sa hneď uchyľovať k drahej kozmetike a špecializovaným ošetreniam. Niekedy si ani neuvedomujeme, že máme doma skutočné poklady, ktoré stoja veľmi málo a môžu byť celkom účinné. Čo na vrásky? Pozrite sa do kuchyne.

Ako vyhladiť, vypnúť a rozjasniť pleť?
Foto: shutterstock/COOL IMAGES Studio

Už niekoľko rokov je zrejmý trend prírodnej starostlivosti o pleť. Ženy siahajú nielen po kozmetike s jednoduchými zložkami a po kozmetických trikoch svojich starých mám, ale inšpirujú sa aj kórejskými a japonskými ženami, ktoré sú známe svojím mladistvým vzhľadom a dokonalou alabastrovou pleťou. Jedným z ich tajomstiev je ryžová voda.

Ako vyhladiť, vypnúť a rozjasniť pleť? Siahnite po ryžovej vode

Ryža je okrem iného zdrojom kyseliny fytovej, železa, draslíka, vitamínu E, niacínu a riboflavínu. Pravidelné používanie ryžovej vody na tvár ako tonika zlepšuje pružnosť pokožky, vypína a hydratuje pleť, sťahuje póry, zosvetľuje farebné zmeny a zlepšuje celkový tón pleti. Zároveň upokojuje, zmierňuje podráždenie, začervenanie a upokojuje zápaly. Toniká na báze ryžovej vody sú čoraz obľúbenejšie a dostupné v drogériách alebo internetových obchodoch. Môžete si ho však úspešne vyrobiť aj sami doma za pár eúr.

„Moja pleť je hydratovaná, žiarivá a hladká. Pri pohľade do zrkadla som šokovaná, že to nie sú žiadne drahé procedúry od kozmetičky, ale lacné domáce tonikum. Prepláchnem ryžu, zalejem ju vodou, prelejem do pohára a vložím do chladničky. Takto pripravené tonikum používam ráno a večer. Iné toniká už nekupujem. Ušetrím tým veľa peňazí a výsledky sú úžasné,“

povedala mi moja kórejská priateľka.

Ryžová voda a spôsob, ako vyzerať mlado. Ako si ju pripraviť

Na jej prípravu je dôležité použiť kvalitnú ryžu, najlepšie bio.
Foto: shutterstock.com/Nungning20

Výroba ryžového tonika je jenoduchá. Na jej prípravu je dôležité použiť kvalitnú ryžu, najlepšie bio. Stačí si pripraviť 100 g ryže, trikrát ju prepláchnuť pod vodou, scediť a vložiť do misky. Zalejte ryžu prevarenou a vychladenou vodou, môžete aj minerálnou, asi dva centimetre nad hladinu ryže. Nechajte ju približne 3-4 hodiny odležať. Keď sa voda zakalí, preceďte ryžu a výslednú tekutinu prelejte do malej fľaše. Takéto tonikum môžete uchovávať v chladničke niekoľko dní.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zalejte vriacou vodou a počkajte 10 minút. Toto tonikum je kozmetický skvost uzavretý vo fľaši

Nalejte do misky a pridajte dve prísady. Tento domáci peeling je liekom na starnúcu pleť

The post Natrite si tvár a počkajte 60 sekúnd. Funguje to ako mezoterapia a stojí to menej ako 3 eurá appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj