Skip to content
Menu
Menu

Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty

Prečítať článok

6.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RaspberryStudio).

Ako vyčistiť staré dlaždice? Nie každý si uvedomuje, že môžu žiariť novotou, ak sa o ne správne staráte. V mnohých prípadoch stačí len trochu trpezlivosti, aby ste dosiahli úžasný výsledok. Ako vyčistiť veľmi znečistené dlaždice v kúpelni?

Ako vyčistiť staré dlaždice?
Foto: shutterstock/RaspberryStudio

Dlaždice v kúpeľni sa časom pokryjú ťažko odstrániteľnou špinou a skutočný problém nastáva, keď sú staré a veľmi ťažko sa drhnú. Zatiaľ čo výrobky zakúpené v obchode si s týmto problémom často neporadia, môžete vyskúšať niečo nové a to domáce a prírodné čistiace prostriedky. Ako vyčistiť dlaždice? Vyskúšajte tento spôsob raz a už ich nikdy nebudete čistiť inak.

Ako vyčistiť veľmi znečistené dlaždice? Domáce prostriedky sú kľúčom k úspechu

Málokto si uvedomuje, aké bohatstvo ingrediencií sa často skrýva v našich kuchynských skriniach. Ukazuje sa, že kombináciou niektorých z nich vytvoríme univerzálny prostriedok, ideálny na čistenie veľmi znečistených dlaždíc, s ktorými si iné prostriedky nevedia poradiť.

Po uplynutí tejto doby uvidíte, že špina pôjde dole bez väčšej námahy a drhnutia.
Foto: shutterstock/ETAP

V tomto prípade budete potrebovať jedlú sódu, ocot a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Prísady jednoducho spojte a vytvorte hustú zmes. Naneste na nečistoty pomocou špongie alebo starej zubnej kefky a počkajte niekoľko minút. Po uplynutí tejto doby uvidíte, že špina pôjde dole bez väčšej námahy a drhnutia. Na úplný záver pastu opláchnite čistou vodou a povrch utrite do sucha.

Čo použiť na odstránenie starých nečistôt z dlaždíc? Výrobky zakúpené v obchode sú minulosťou

Okrem vyššie uvedenej pasty existuje aj ďalší zaujímavý spôsob čistenia obkladačiek v kúpeľni. Ukazuje sa, že všetko, čo potrebujete, je citrón, ktorý má väčšina z nás v kuchyni. Nie každý si uvedomuje, že šťava z tohto ovocia má čistiaci, dezinfekčný a rozjasňujúci účinok. Stačí, ak rozkrojíte citrón na polovicu, vezmete ho a začnete s ním drhnúť dlaždice. Na záver ich opláchnite čistou vodou a budú čisté a voňavé.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Po uplynutí tejto doby uvidíte, že špina pôjde dole bez väčšej námahy a drhnutia.

Jedinečné využitie tabliet do umývačky. Vaša kúpeľňa sa vám poďakuje

The post Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj