Skip to content
Menu
Menu

Najhoršia vec, ktorú môžete v lete urobiť. Dermatológ o tom nepochybuje. Akné a čierne bodky zaručené

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RomarioIen instagram/@oliviajade_attwood).

Líčenie v lete môže byť pomerne náročné, najmä pokiaľ ide o jeho trvanlivosť. Pri hľadaní triku sa ženy rozhodli siahnuť po nezvyčajnej metóde, ktorá sa ukázala ako veľmi kontroverzná.

Najhoršia vec, ktorú môžete v lete urobiť.
Foto: shutterstock/RomarioIen instagram/@oliviajade_attwood

Instagram je aplikácia, kde sa dozviete veľa noviniek aj zo sveta krásy. V tejto skutočnej liahni kozmetických trendov nie je núdza o prekvapivé hity, ako aj o tie, ktoré vyvolávajú extrémne emócie. Tak to bolo aj v prípade triku, ktorý predstavila britská modelka a moderátorka Olivia Attwood na svojom instagramovom účte @oliviajade_attwood.

Ako si v horúčavách udržíte make-up? Kontroverzný trik na Instagrame s použitím dezodorantu

Líčenie je pre mnohé ženy nielen prostriedkom na zvýšenie krásy a sebavedomia, ale aj potešením. Je to chvíľa, keď sa sústredia výlučne na seba. Všetka práca môže vyjsť nazmar, pretože v niektorých jarných a letných dňoch je často úmorné teplo. Vysoké teploty môžu pokaziť celý efekt. Dôvodom je naše potenie a nadmerná tvorba kožného mazu.

Trik spočíval v použití dezodorantu v tyčinke, ktorý pri aplikácii na tvár problém „zablokoval“. Olivia Attwood predviedla kontroverzný spôsob, akým aplikovala antiperspirant na miesta najviac náchylné na potenie. Navyše to neurobila jednorazovo, ale výrobok si na tvár naniesla opakovane pri ďalších krokoch líčenia.

Trik s deodorantom na tvári. Používatelia internetu sú rozdelení

Modelka a moderátorka vo svojom videu na Instagrame upozornila, že človek by mal mať pod pazuchami a na tvári dezodorant. Napriek tomu sa jej metóda líčenia v horúcom počasí stretla s kontroverziou. Niektorí používatelia internetu to považovali za vtip, zatiaľ čo iní ju oslavovali ako „génia“.

„Pre mňa je to absolútny hit. Geniálne.“

„Bože môj, myslím, že sa mi podarilo nájsť liek na moju mastnú pleť.“

„Neviem povedať, či je to vtip alebo nie.“

„Toto by mi určite zničilo pleť a upchalo póry.“

Dermatologička Kimberley Medd z Face The Future sa vyjadrila k tomuto problému. Odborníčka má pochybnosti o účinnosti triku Olivie Attwood a o tom, či je bezpečné aplikovať ho na tvár. – „Má niekoľko nevýhod, napríklad zachytáva baktérie z tváre, používanie sem a tam môže spôsobiť podráždenie pokožky, upchatie pórov, čo znamená viac pupienkov na pokožke a môže viesť k vzniku akné,“ vysvetľuje.

Používanie antiperspirantu na tvár môže viesť k vzniku akné.
Foto: shutterstock/Boyloso

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako vybrať odtieň make-upu? Odhalila geniálny trik vizážistov. Na efekt masky zabudnite

Každý deň používate riasenku. Viete, čo je vo vnútri? Radšej sa niečoho chyťte. „Chemická polievka“

The post Najhoršia vec, ktorú môžete v lete urobiť. Dermatológ o tom nepochybuje. Akné a čierne bodky zaručené appeared first on Vášeň v tebe.