Skip to content
Menu
Menu

Najväčší letný hriech v starostlivosti o pleť? Následky budú nepríjemné. Pupienky zaručené

Prečítať článok

4.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/koumaru).

Horúčavy si vyberajú svoju daň aj na našej pokožke. Rozpálená, začervenaná a spotená pokožka je citlivejšia na rôzne faktory. Preto ľahko dochádza k jej podráždeniu a poškodeniu. Ako sa starať o pokožku v horúcom počasí? Vyhnite sa týmto chybám.

Ako sa starať o pokožku v horúcom počasí?
Foto: shutterstock/koumaru

Keď teplota za oknom prekročí hranice komfortu, začne nás trápiť mnoho problémov. Pokožka, a to aj na tvári, je červená, rozpálená, citlivejšia a produkuje viac potu, aby vyrovnala telesnú teplotu. Taktiež produkuje viac kožného mazu. To všetko spôsobuje, že v horúcom počasí je potrebné urobiť dôležité zmeny v našej každodennej starostlivosti o pleť.

Čo na tvár v lete? Najlepšie je nevynechať túto kozmetiku

Najčastejšou a zároveň najväčšou chybou v letnej starostlivosti o pleť je vyhýbanie sa opaľovacím krémom. Make-upy alebo BB krémy s filtrom, dokonca aj s vysokým, žiaľ, neplnia svoju funkciu. Dermatológovia zdôrazňujú, že opaľovacie krémy by sme mali skutočne používať väčšinu roka, nielen v lete. V tomto období by ste však po nich mali siahnuť. Oplatí sa vyberať výrobky s vysokým SPF. Dobrý UV krém nezanechá na vašej pleti mastný film. Ak sa vám zdá, že vaša tvár je lepkavá a pokrytá bielou farbou, vyberte si kozmetický prípravok s ľahším zložením. Nezabudnite použiť aj správne množstvo. Pravidlom je naniesť na tvár také množstvo, ktoré sa zmestí na dva prsty vašej ruky.

Opaľovacie krémy by sme mali skutočne používať väčšinu roka, nielen v lete. V tomto období by ste však po nich mali siahnuť.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

Ako sa starať o pokožku v horúcom počasí? Nerobte to, inak budete rýchlo ľutovať

V lete, najmä počas dňa, sa čo najviac vyhýbajte kozmetike s kyselinami, najmä retinolu, kyseline glykolovej, ale aj kyseline jablčnej a mandľovej. Účinok môže byť žalostný, pretože kyseliny v kombinácii so slnečným žiarením môžu spôsobiť popáleniny, zápaly, jazvy a pigmentové škvrny. Večer môžete použiť jemnejšie PHA kyseliny a na jeseň sa vrátiť k silnejším. Na čo si ešte dať pozor a ako sa starať o pleť v horúcom počasí?

Pozor na ťažké krémy a make-upy. Môže to mať za následok vyrážky a zhoršenie stavu pleti.
Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev

Pozor na ťažké krémy a make-upy. Môže to mať za následok vyrážky a zhoršenie stavu pleti. V lete je lepšie zvoliť ľahšie hydratačné krémy, najlepšie s filtrom.

Nezanášajte pleť zmatňujúcim púdrom. Hoci o tvári, ktorá sa leskne ako vyleštená tácka, možno ženy nesnívajú, nadmerné používanie púdrov jej len škodí. Lepšou voľbou budú zmatňujúce papieriky, ktoré absorbujú prebytočný kožný maz, alebo len obyčajné utierky.

Nepoužívajte nadmernú starostlivosť o pleť. Hoci má viacstupňová starostlivosť o pleť svoje výhody, v lete je lepšie nedráždiť pleť silnými kozmetickými prípravkami a obmedziť ich na minimum.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako odstrániť vrásky okolo úst? Zabudnite na botox. Pomôcť vám môže lacná maska z dvoch zložiek

Ako „nechtiac“ schudnúť z tváre? Vložte uhorku do mrazničky. „Nezaškodí to ničomu“

The post Najväčší letný hriech v starostlivosti o pleť? Následky budú nepríjemné. Pupienky zaručené appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj