Skip to content
Menu
Menu

Naneste pred líčením a váš make-up vydrží po zvyšok dňa. Niektoré máte doma

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/happy_contributors).

Priznajme si, že udržať žiarivý a svieži vzhľad tváre ako ráno môže byť náročné. Preto som pre vás pripravila niekoľko praktických tipov a trikov, vďaka ktorým vám líčenie vydrží celý deň. Presvedčte sa sami, aké je to jednoduché.

Ako predĺžiť životnosť líčenia?
Foto: shutterstock/happy_contributors

„Ako predĺžiť životnosť líčenia“ – je častou otázkou nadšencov krásy. Či už sa rozhodnete pre líčenie v štýle glamour, alebo sa rozhodnete pre líčenie „bez líčenia“, je dobré len dovtedy, kým vydrží. Líčenie je povestné tým, že sa po niekoľkých hodinách zotrie, najmä vo vlhkom podnebí. Riešením je nájsť spôsob, ako napraviť ťažkú prácu a udržať líčenie na svojom mieste.

Používajte tonikum bez alkoholu, ktoré pripraví tvár na líčenie a zníži hladinu kožného mazu

Tonikum bez alkoholu pripraví tvár na líčenie.
Foto: shutterstock/COOL IMAGES Studio

Mnohí ľudia tonizáciu vynechávajú, ale mala by byť dôležitým krokom v starostlivosti o pleť. Účelom tonika je odstrániť všetky zvyšky odumretých buniek, líčidiel alebo iných baktérií, ktoré mohli byť vynechané čistiacim prípravkom. Snažte sa vyhýbať tonikám s obsahom alkoholu, pretože tie majú tendenciu pleť príliš vysušovať.

Vyberte si správny hydratačný krém a naneste ho pred líčením. Je to skvelý základ

Správny hydratačný krém je skvelý základ líčenia.
Foto: shutterstock/itakdalee

V ideálnom prípade by ste mali mať dva hydratačné krémy. Jeden na deň, ktorý je ľahší a obsahuje SPF, a druhý na noc, ktorý je o niečo ťažší. Ľahší hydratačný krém používajte pred nanesením make-upu. Uistite sa, že váš denný hydratačný krém obsahuje aspoň SPF 15, aby chránil vašu pleť pred slnkom.

Predpríprava s bázou. Toto je najobľúbenejší spôsob, ako dosiahnuť dlhšiu trvanlivosť líčenia

Po skončení starostlivosti o pleť si pred nanesením make-upu pripravte tvár podkladovou bázou. Gél z aloe vera je skvelým prírodným podkladom.
Foto: shutterstock/Nikolay Litov

Po skončení starostlivosti o pleť pred nanesením make-upu pripravte svoju tvár podkladovou bázou. Podkladová báza je kozmetický výrobok, ktorý uzatvára vlhkosť a pomáha podkladu priľnúť k pleti. V drogériách a obchodoch s kozmetikou nájdete širokú škálu podkladových báz. Ak dávate prednosť prírodným podkladom, môžete použiť svoj obľúbený krém alebo gél z aloe vera.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chcete vyzerať ako zo žurnálu? Už žiadne francúzske ani mob wife nails. Zvoľte si nechty morskej panny

Každá slovenká ho má vo svojej kúpeľni. Nie každá vie, že je to zhluk baktérií. E.coli a to je len začiatok

The post Naneste pred líčením a váš make-up vydrží po zvyšok dňa. Niektoré máte doma appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj