Skip to content
Menu
Menu

Zalievajte ním čučoriedky raz za dva týždne a budú mať veľa plodov

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa pexels.com/Pixabay).

Zalievajte čučoriedky raz za dva týždne a v lete budú mať veľa plodov. Za túto výživu neutratíte ani cent. Vyrobíte si ju úplne zadarmo zo zvyškov raňajok, ktoré by ste s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak vyhodili. Je to však najlepšie domáce hnojivo pre čučoriedky, ktoré rýchlo okyslí pôdu a dodá rastlinám potrebné živiny.

Hnojivo z rozdrveného starého chleba rýchlo zlepší stav čučoriedok.
Foto: shutterstock/New Africa pexels.com/Pixabay

Čučoriedka má špecifické požiadavky na pestovanie, ktoré okrem iného vyplývajú zo špecifickej štruktúry jej koreňového systému. Aby bola plodná, musíte jej zabezpečiť slnečné, teplé a chránené miesto a kyslú pôdu s pH 3,8 až 4,8.

Ak pôda nie je dostatočne kyslá a chýbajú v nej živiny na podporu rastu rastliny, kríku sa nebude chcieť dariť a v lete nebude prinášať veľa úrody. Aby ste tomu zabránili, zalievajte čučoriedky raz za dva týždne domácim živným roztokom, ktorý si pripravíte z voľných kuchynských zvyškov.

Čučoriedky zalievajte raz za dva týždne. V lete bude mať dvakrát viac plodov

Nemusíte kupovať drahé hnojivo na čučoriedky v záhradkárskych obchodoch. Účinnú výživu, ktorá okyslí pôdu a dodá rastlinám potrebné prvky a vitamíny, si môžete pripraviť sami zo zvyškov raňajok. Pripravte si veľké vedro a vložte doň 2 kg starého rozdrobeného chleba. Chlieb zalejte 10 litrami vody a nechajte ho týždeň na teplom mieste.

Starý chlieb nemusí skončiť v koši. Namiesto plytvania jedlom ho použite vo svojej záhrade.
Foto: shutterstock/Afanasieva

Po 7 dňoch bude odvar pripravený na použitie. Každé 2 týždne ním môžete zalievať čučoriedkové kríky, aby ste ich zásobili kvasinkami, posilnili ich imunitu a stimulovali sadenice, aby priniesli veľa plodov.

Toto domáce hnojivo na čučoriedky vám pomôže okysliť pôdu pre vašu úrodu

Pôdu na pestovanie čučoriedok môžete okysliť aj iným domácim spôsobom. Za 5 minút si môžete pripraviť lacný odvar na jej prihnojovanie.

Stačí naliať 1 polievkovú lyžicu kyseliny citrónovej do 10 litrov vody. Obe zložky dôkladne premiešajte, kondicionér na chvíľu odložte a potom zalejte pôdu pod kríkmi v záhrade. Po takomto ošetrení budú čučoriedky určite zdravo rásť.

Ďalšie domáce hnojivo na čučoriedky predstavuje roztok z kyseliny citrónovej.
Foto: shutterstock/Ekaterina43

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Geniálne triky na to, aby čučoriedky a maliny plodili ako blázni

Zmiešajte s vodou a zalejte čučoriedky. Kríky budú plné plodov

The post Zalievajte ním čučoriedky raz za dva týždne a budú mať veľa plodov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj