Skip to content
Menu
Menu

Naše babičky sa tomu smiali. Hit 80. rokov je opäť v kurze. Zoštíhľuje tvár a uberá roky

Prečítať článok

8.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kuznetsov Dmitriy).

Minulosťou sa inšpiruje nielen móda. Najmódnejšie účesy roku 2024 sú nesmrteľnou klasikou aj skvelým oživením strihov spred rokov, ale v novom prevedení. Tentoraz sa hitom stáva wolf cut, známy účes zo 70. a 80. rokov.

Minulosťou sa inšpiruje nielen móda. Najmódnejšie účesy roku 2024 sú nesmrteľnou klasikou aj skvelým oživením strihov spred rokov, ale v novom prevedení.
Foto: shutterstock/Kuznetsov Dmitriy

Tento strih dobre poznajú fanúšikovia hviezd ako Billie Eilish, Miley Cyrus a Jenna Ortega. Inšpirovaný 70. a 80. rokmi, dnes existuje v niekoľkých podobách: jemnejšia a rozhodne bláznivejšia verzia. Na rozdiel od zdania nie je vyhradený výlučne pre mladších ľudí. Správne zvolené vrstvenie môže pomôcť omladiť zrelé ženy, dodať vlasom objem a vzhľadu trochu dravosti.

Komu pristane wolf cut? Dokonalý strih zoštíhľujúci tvár

Vlčí strih je kombináciou mullet hair a strapatých vlasov. Silné vrstvenie, nerovnomerné vrstvy a kontrolovaný neporiadok dodávajú celému účesu objemnejší vzhľad. Veľa však závisí od dĺžky vlasov a stupňa vrstvenia.

Komu pristane wolf cut? Možno to znie zvláštne, ale tento účes môže nosiť každý. Vyzerá dobre s oválnou, úzkou, okrúhlou alebo trojuholníkovou tvárou. Všetko je to o správnej ofine a správnom strihu vlasov okolo tváre. Ofina je dravá, ale zároveň zjemňuje črty tváre a dodáva jej ženskosť a zároveň zoštíhľuje tvár, čo je vhodné najmä pre ženy s bacuľatou tvárou.

Je možné urobiť wolf cut na rovných vlasoch? Skamaráťte sa s kulmou a okrúhlou kefou

Vlčí strih sa dá úspešne nosiť na krátkych, dlhých aj stredne dlhých vlasoch. Aj keď nie je dôvod, prečo ho nezvoliť na rovných vlasoch, oveľa lepšie vyzerá na prirodzene vlnitých alebo mierne kučeravých prameňoch. Mali by ležať v zdanlivo neusporiadanom neporiadku, kučeraviť sa a vlniť.

Ak máte jemné a rovné vlasy, zvoľte menej radikálne vrstvenie po celej dĺžke a skamaráťte sa s okrúhlou širokou kefou alebo kulmou. Pri silných a hustých vlasoch sa tento štýl postará o ľahší účes a výrazne uľahčí fénovanie a úpravu. Ako upraviť vlčí strih? Na pramene naneste trochu stylingovej peny, vyfénujte ich na okrúhlej kefe a prstami vytvorte na hlave neporiadok.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Už žiadne seno na hlave. Pridajte kvapku do svojho šampónu a uvidíte rozdiel už po prvom umytí

Tieto účesy veľmi starnú. Zrelé dámy by sa im mali vyhýbať. 4 najčastejšie chyby

The post Naše babičky sa tomu smiali. Hit 80. rokov je opäť v kurze. Zoštíhľuje tvár a uberá roky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj