Skip to content
Menu
Menu

Nastriekajte okenné rámy. Muchy sa budú držať ďalej

Prečítať článok

28.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/weerapongss).

Muchy v domácnosti sú nepozvaní a mimoriadne dotieraví hostia, ktorí dokážu znepríjemniť život. Tento nepríjemný hmyz je nielen otravný, ale môže v domácnosti predstavovať aj zdravotné a hygienické riziko. Zistite, čo ich priťahuje, aby ste minimalizovali frekvenciu nežiaducich návštev. Poradíme vám tiež, ako sa múch zbaviť pomocou domácich prostriedkov.

Čo znamená veľa múch v dome?
Foto: shutterstock/weerapongss

Čo znamená veľa múch v dome? Je čas upratať!

Do príbytkov prichádzajú s vervou cez otvorené okná. Za priaznivého počasia je ťažké zabarikádovať sa v dome bez vetrania. Preto je dobré najskôr zvážiť montáž sietí proti komárom. Jemná sieťka poskytuje účinnú blokádu, ale nie vždy sa nám ju podarí umiestniť do všetkých okien alebo balkónových dverí. Je dôležité zvážiť, čo priťahuje muchy do domu, aby sa minimalizovalo riziko masívneho útoku.

Potrava: Muchy priťahuje predovšetkým potrava. Snažte sa uchovávať potraviny v chladničke a v uzavretých nádobách. Pravidelne odstraňujte zašlé potraviny. Čistite pracovné dosky od omrviniek alebo rozliatych potravín. Kuchyňa a jedáleň sú miestnosti, ktoré muchy priťahujú najviac.

Smeti: Nezabezpečené odpadkové koše sú pre muchy skutočným rajom. Poskytujú im nielen jedáleň, ale aj ideálne miesto na kladenie vajíčok. Nezabúdajte, že prostredníctvom toho môžu muchy prenášať rôzne patogény a kontaminovať potraviny.

Vlhkosť a špina: Zanedbané kúty, v ktorých sa hromadí vlhkosť, rozliate nápoje a špinavý riad a drezy tiež pôsobia ako magnet pre muchy. Upratovanie je pri zbavovaní sa otravného hmyzu nevyhnutné.

Nastriekajte okenné rámy. Muchy sa budú držať ďalej

Keď je krásne počasie, je ťažké vzdať sa vetrania vášho domova. Nanešťastie, nielenže vpúšťame čerstvý vzduch, ale otvorené okná dávajú zelenú aj dotieravému hmyzu. Pozrite sa preto, čo muchy nemajú rady, aby ste ich účinne odradili od návštevy.

Zmiešajte ocot a vodu v rovnakom pomere. Nalejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na okenné rámy.
Foto: shutterstock/etonastenka

Pripravte si jednoduchú a lacnú zmes, ktorej vôňa bude pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok pre nepozvaných hostí. Čím postriekať okná, aby ste odpudili muchy? Zmiešajte ocot a vodu v rovnakom pomere. Nalejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na okenné rámy. Muchy urobia salto vzad. Túto metódu však treba často opakovať, pretože vôňa časom vyprchá.

Ako sa zbaviť múch vo vašej domácnosti?

Nemáte radi octový zápach? To nevadí, medzi domácimi prostriedkami proti muchám je mnoho ďalších aromatických produktov, ktoré zlepšia boj proti hmyzu. Umiestnite k oknám pomaranč alebo jablko s niekoľkými zapichnutými kúskami klinčekov. Dávajte si však pozor, aby ste na parapete nenechávali prezreté ovocie.

Umiestnite k oknám pomaranč alebo jablko s niekoľkými zapichnutými kúskami klinčekov. Dávajte si však pozor, aby ste na parapete nenechávali prezreté ovocie.
Foto: shutterstock.com/Tamilla Silvestrova

Dobrým nápadom je tiež postriekať okná a dvere odvarom z klinčekov. Do litra prevarenej vody nasypte asi tucet klinčekov. Nechajte tekutinu vychladnúť a zosilnieť, potom ju nalejte do rozprašovača a potrite ňou rámy okien.

Rastliny, ktoré odpudzujú muchy

Ďalší spôsob, ako sa vysporiadať s problémom múch v domácnosti, zaujme najmä tých, ktorí sa radi obklopujú bylinkami a okrasnými rastlinami. Umiestnenie kvetináča na parapet tiež pomôže zbaviť sa problému s hmyzom, ktorý vo veľkej miere vlieta do vášho domova.

Vône, ktoré odpudzujú muchy, sú:

mäta

levanduľa

muškát

rozmarín

bazalka

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čo sa stane, keď si mucha sadne na jedlo? Vôbec ho nehryzie. Radšej si sadnite, než to uvidíte

Tento vynález je lepší ako lampa na ničenie hmyzu pre domácnosti. Funguje to tak, že muška nesadá

The post Nastriekajte okenné rámy. Muchy sa budú držať ďalej appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj