Skip to content
Menu
Menu

Vidíte päť mačiek? A je ich šesť. Nájdite chýbajúcu za menej ako 10 sekúnd. „Dobrá kamufláž“

Prečítať článok

28.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Pixabay/Pixaline facebook.com/loveyourcatss).

Koľko mačiek vidíte na obrázku? Na prvý pohľad sa zdá, že ich je päť. V skutočnosti je na fotografii šesť zvierat. Chýbajúcu mačku nájdu len ľudia so skutočne orlími očami.

Test pozornosti.
Foto: súkromný archív Pixabay/Pixaline facebook.com/loveyourcatss

Testy pozornosti a optické hádanky môžu spôsobiť skutočné problémy. Je to skvelá forma zábavy a spôsob, ako stimulovať svoje mozgové bunky, no niektoré z nich vyžadujú veľa sústredenia. Oplatí sa ich robiť pravidelne, aby sa zlepšila rýchlosť reakcie, schopnosť pozorovania a analýzy a predovšetkým samotná vnímavosť. Čo sme si pripravili tentokrát?

Nájdite šiestu mačku ukrytú na obrázku. Koľko sekúnd vám bude trvať splnenie úlohy?

Test pozornosti nemusí byť zložitý. Niekedy na zahriatie sivých buniek stačí obyčajná fotografia. Na internete nechýbajú fotografie, na ktorých sa na prvý pohľad nezdá byť všetko tak, ako v skutočnosti.

Takéto optické ilúzie sú mimoriadne obľúbené a používatelia internetu sa o ne veľmi radi podelia. Hrdinami mnohých z nich sú mačky, nie bezdôvodne nazývané kráľmi internetu. Dokážu zaujať často absurdné pózy, zapadnú aj do tých najzvláštnejších miest a predovšetkým sú majstrami v maskovaní.

To je aj tento prípad. Ukazuje sa, že na fotografii je šesť mačiek. Päť z nich je okamžite viditeľných. Dokážete nájsť šiestu? Spustite stopky a začnite hľadať mačku.

Našli ste šiestu mačku? Test pozornosti nie je jednoduchý

Ak sa vám podarilo nájsť šiestu mačku za menej ako 10 sekúnd, určite sa môžete považovať za skutočnú mačku s očami orla. Úloha to nebola jednoduchá, pretože zvieratko sa dobre schovalo a nepomohla ani jeho farba.

Nepodarilo sa vám to? To je v poriadku. Šiesta mačka, čierna purpur, sa schovala v pravom rohu, hneď vedľa dvoch šedých mačiatok. Jasne vidno len jej oči a nos. Úloha spôsobila používateľom internetu veľa ťažkostí, až tak, že niektorí ľudia začali hľadať mačku tam, kde nebola.

„Keby zavrela oči, úplne by zmizla.“

„Našiel som ju za 2 sekundy!“

„Vidím aj siedmu…“

„Dobrá kamufláž, skoro som si ju nevšimla.“

– čítame v komentároch.

Test pozornosti – riešenie.
Foto: facebook.com/loveyourcatss

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pozrite sa na obrázok a nájdite hada. Tí najlepší to zvládnu za 30 sekúnd. Koľko času potrebujete?

Test pozornosti: Len človek s mimoriadnou všímavosťou nájde na obrázku všetky písmená „C“.

The post Vidíte päť mačiek? A je ich šesť. Nájdite chýbajúcu za menej ako 10 sekúnd. „Dobrá kamufláž“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj