Skip to content
Menu
Menu

Vďaka malému triku mojej tety surfínia rastie ako blázon. Jej kvety potešia susedov

Prečítať článok

28.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/Tiểu Bảo Trương).

Surfínia je špeciálna odroda visiacej petúnie. Má stovky malých zvončekovitých kvetov. Často sa používa ako okrasná kvetina na zavesenie na balkóny a zdobenie plotov terás. Vďaka odvaru mojej tety bude vaša surfínia hustá a krásna.

Surfínie majú radi horúce a suché počasie.
Foto: Pixabay/Tiểu Bảo Trương

Petúnie sa vyskytujú v celom spektre farieb a tvarov, takže tieto nenáročné kvety sú spoľahlivou voľbou na balkóny alebo terasy. A keďže tieto kvety sa ľahko pestujú a rýchlo rastú, po vyklíčení semien môžete očakávať rastliny v plnej veľkosti už za 12 týždňov. Prezradím vám niekoľko trikov, vďaka ktorým budú rásť ako šialené.

Mierne zavlažovanie. Surfínie nezalievajte tak často ako iné balkónové kvety

Petúnie dobre kvitnú len pri správnej zálievke a neprospievajú v premokrenej pôde (čo môže spôsobiť aj hnilobu koreňov) alebo ak sú príliš dlho suché. Zvyčajne stačí petúniám dodať 1 až 2 cm vody. Preto kontrolujte ich pôdu a nezalievajte ich každý deň.

Surfínie potrebujú pravidelné zavlažovanie, ale neznesú prelievanie.
Foto: shutterstock/Katerina Dalemans

Kompostový čaj – účinné hnojivo pre petúnie

Ak chcete domáci recept na hnojenie petúnií, aby ste získali väčšie kvety, je ťažké prekonať kompostový čaj. Kompostový čaj obsahuje všetky prírodné živiny, ktoré petúnie potrebujú na kvitnutie – a to v správnom množstve! Ľahko si ho pripravíte aj doma, či už použijete vlastný domáci kompost, alebo si kúpite vrecia kompostu v obchode.

Kompostový čaj je trik mojej tety na krásne kvety

Na prípravu čaju naplňte 1 / 3 vedierka kompostom. Potom pridajte vodu do výšky niekoľkých centimetrov. Zmes niekoľkokrát denne premiešajte a nechajte ju lúhovať tri až päť dní. Tekutinu z kompostu sceďte a môžete zalievať rastliny tekutým zlatom! Do kompostu môžete pridať aj šupky alebo kuchynský odpad.

Aby sufínie krásne kvitli, zalejte ich kompostovým čajom.
Foto: shutterstock/Vasilii Kosarev

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kvety ideálne na balkón. Tri rastliny, ktoré si nemôžete nechať ujsť

Neporazí ich sucho ani vietor. Sú to najlepšie kvety na balkón. Sú odolné voči rozmarom počasia

The post Vďaka malému triku mojej tety surfínia rastie ako blázon. Jej kvety potešia susedov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj