Skip to content
Menu
Menu

Nemusíte používať žiadne masky ani kondicionéry. Vďaka tomuto prípravku budú vaše vlasy rásť ako šialené

Prečítať článok

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dudaeva).

Snívate o dlhých vlasoch, ale máte pocit, že nechcú rásť? Skôr než sa vyberiete do drogérie alebo lekárne kúpiť drahú kozmetiku, vyskúšajte najprv účinky prírodného prípravku, ktorý si pripravíte doma z dvoch ingrediencií. Účinne posilní korienky, stimuluje ich rast a zastaví vypadávanie vlasov. Vlasy môžu narásť až o 3 cm za jeden mesiac.

Čo robiť, aby vám vlasy rástli rýchlejšie?
Foto: shutterstock/Dudaeva

Mnohé ženy snívajú o dlhých, lesklých a zdravých vlasoch. Bohužiaľ, často sa stáva, že sú krehké, vypadávajú alebo rastú pomaly. Ak nezaberajú žiadne masky a kondicionéry, je čas vyskúšať rozmarínovú vodu, ktorá nedávno nahradila ryžovú vodu.

Ako si pripraviť rozmarínovú vodu na vlasy? Potrebujete dve ingrediencie

Rozmarín podporuje rast vlasov a redukuje ich vypadávanie.
Foto: shutterstock/Dream79

Hlavnou zložkou rozmarínovej vody sú vetvičky čerstvého alebo sušeného rozmarínu. Vložte ich do hrnca, zalejte 1,5 litrom vody a varte niekoľko hodín na miernom ohni. Po tomto čase zmes zrieďte vodou a preceďte.

Ďalším spôsobom je zriedenie rozmarínového oleja vo vode. Na tento účel zmiešajte 15 kvapiek s 3 šálkami vriacej vody. Potom roztok odložte na bok, aby vychladol.

V obchode si môžete kúpiť aj hotový prípravok. Za 100 ml fľaštičku zaplatíte približne 7,00 Eur. Ako používať rozmarínovú vodu na vlasy?

Prvým krokom je umytie vlasov šampónom. Potom naneste tento prírodný prípravok na pokožku hlavy a vykonajte krátku intenzívnu masáž. Následne vlasy vysušte, budú mať krásnu bylinkovú vôňu. Túto kúru opakujte dvakrát týždenne a prvé výsledky uvidíte už po mesiaci.

Ako rozmarínová voda pôsobí na vlasy? Nielenže urýchľuje ich rast

Rozmarínová voda je bohatá na vitamíny B, C a flavonoidy. Preto sa oplatí ju zaviesť do starostlivosti o vlasy. Aký je jej účinok?

Tento prírodný produkt potláča vypadávanie vlasov a urýchľuje ich rast tým, že stimuluje vlasové folikuly. Okrem toho vlasy získavajú späť svoj lesk.

Rozmarínová voda má protizápalové, protiplesňové a antioxidačné účinky. Preto zabraňuje tvorbe šedivých vlasov, bojuje proti lupinám a regeneruje pokožku hlavy.

Rozmarínová voda na posilnenie vlasov a proti lupinám.
Foto: shutterstock/Nick Alias

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako pôsobí rozmarín na vlasy? Používajte pravidelne a výsledky vás potešia

Tento domáci oplach zakryje šedivé vlasy. Prvé výsledky uvidíte už po jednom týždni

The post Nemusíte používať žiadne masky ani kondicionéry. Vďaka tomuto prípravku budú vaše vlasy rásť ako šialené appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj