Skip to content
Menu
Menu

Obťažujú vás „metličky“ na nohách? Použite upokojujúce domáce obklady

Prečítať článok

30.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Andrey_Popov).

Letné obdobie a horúce počasie nás núti obliecť si krátke sukne a šortky, aby sme sa schladili. Problémom je však vzhľad nôh; pre niektorých sú viditeľné pod kožou rozšírené cievy skutočnou nepríjemnosťou. Pomocou domácich obkladov môžete znížiť ich viditeľnosť. Ako sa zbaviť „metličiek“ z nôh? Potrebné výrobky máte doma.

Obťažujú vás „metličky“ na nohách? Použite upokojujúce domáce obklady.
Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Obklady z bylinného čaju

Ľudstvo už po stáročia využíva liečivú a kozmetickú silu byliniek. V prípade „metličiek“ na nohách sa môžu osvedčiť aj odvary z toho, čo nám dáva príroda. Ak chcete znížiť výskyt modrých žiliek, pripravte si silný odvar z harmančeka alebo žihľavy, namočte do neho vatu alebo gázový tampón a priložte na pokožku asi na 15 minút. Kúru opakujte trikrát až štyrikrát týždenne.

Ak chcete znížiť výskyt modrých žiliek, pripravte si silný odvar z harmančeka alebo žihľavy.
Foto: súkromný archív

Jablčný ocot dvakrát denne

Ako sa zbaviť „metličiek“ na nohách? Jedným zo spôsobov, ako znížiť ich výskyt pod kožou, je potieranie oblastí, kde sa objavili nedokonalosti. Stačí do neho namočiť vatovú tyčinku a dvakrát denne ňou jemne pretrieť. Po niekoľkých dňoch pravidelného používania by mal byť problém menej viditeľný. Pri používaní jablčného octu sa oplatí hneď na začiatku uistiť, že pre našu pokožku nie je príliš dráždivý.

Olivový olej na „metličky“

Olivový olej má mnoho vlastností, ktoré majú pozitívny vplyv na pokožku.
Foto: shutterstock/DUSAN ZIDAR

Domáce prostriedky na kŕčové žily na nohách zahŕňajú aj použitie olivového oleja. Nejde ani tak o zložky obsiahnuté v oleji, ale o jeho vlastnosti. Olivový olej môžeme použiť namiesto masážneho oleja, pretože práve ním môžeme stimulovať krvný obeh, vďaka čomu budú „metličky“ menej viditeľné. Pri masáži nezabudnite na jemné krúživé pohyby. Olivový olej má mimochodom mnoho vlastností, ktoré majú pozitívny vplyv na pokožku. Je známe, že ju hydratuje, čím zabraňuje jej popraskaniu a podráždeniu. Olivový tiež znižuje oxidačný stres, čo spomaľuje proces starnutia. Olivu už roky používajú kozmetické spoločnosti, takže takáto masáž je dvojnásobným prínosom. Ak nechcete používať olivový olej, môžete na masáž použiť špeciálne oleje.

Problém kŕčových žíl na nohách môže mať rôzne príčiny, od genetických až po vekové. V mnohých prípadoch sú však dôsledkom sedavého spôsobu života. Objavujú sa u ľudí, ktorí sa príliš málo hýbu. Problém „metličiek“ na nohách sa týka aj ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Aby sa zabránilo vzniku viditeľných žíl pod kožou, je vhodné pamätať na časté krátke prestávky na prechádzky a zmenu polohy tela. V situáciách, keď si to nemôžeme dovoliť, môže byť nápomocné aj vykonávanie pohybu nohami, napríklad pri dupaní.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nechty na nohách na leto. Čo môžete urobiť, aby vám lak vydržal až mesiac? Jedna vec je dôležitá

Zabudnite na bolesť lýtok. Získajte úľavu konzumáciou obľúbených potravín

The post Obťažujú vás „metličky“ na nohách? Použite upokojujúce domáce obklady appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj