Skip to content
Menu
Menu

Odborníčka upozorňuje. Mnohé salóny ich stále používajú a sú živnou pôdou pre baktérie. Rýchlo chytíte plesňovú infekciu

Prečítať článok

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/asu).

Pri výbere ideálneho salónu stojí za zváženie nielen pekná a estetická manikúra a pedikúra, ale aj to, či dodržiavajú všetky hygienické pravidlá. Nie každý si uvedomuje, aké ľahké je v niektorých prípadoch dostať infekcie. Ktorým procedúram a miestam je lepšie sa vyhnúť?

Na čo si dať pozor v pedikérskom salóne?
Foto: shutterstock/asu

Problémy s nechtami môže spôsobiť nielen zle urobená manikúra alebo pedikúra. Dôležité je aj to, aby ľudia pracujúci vo vybranom salóne dodržiavali hygienu a dbali na zdravie svojich klientov. Sú veci, ktorých sa treba radšej vzdať počas ošetrenia na chodidlách? Ukazuje sa, že sú.

Nájdete ich takmer v každom salóne. Je to živná pôda pre baktérie

Čomu sa radšej vyhnúť v pedikérskom salóne?
Foto: shutterstock/lunamarina

Skúsená nechtová stylistka prezradila, aké tri veci by si pri využívaní služieb v profesionálnom salóne nikdy nenechala spraviť. Ukázalo sa, že niektoré z nich sú každodennou praxou. Ako prvé prišli na rad špeciálne vaničky – kúpeľ nôh s hydromasážou. Tento kúpeľ má za úlohu chodidlá uvoľniť a kožičky na nechtoch zmäknúť natoľko, aby sa neskôr dali ľahko odstrániť. Podľa odborníčky je to zároveň skutočná živná pôda pre baktérie (vrátane stafylokoka), čo zvyšuje riziko chytenia infekcií, vrátane aj plesňových infekcií. To všetko preto, že nie vždy sú po použití riadne vydezinfikované a vyčistené.

Sú akrylové nechty zdravé? Odborníčka to objasňuje

Ďalšia vec, ktorú by si nikdy nezvolila, je akrylová manikúra. Ako priznala, vôbec by si nevybrala salón s ponukou akrylu. Žena upozornila, že môže spôsobiť vážnu alergickú reakciu, o čom sa presvedčila na vlastnej koži. Keď prvýkrát začala praktizovať tento typ manikúry, takmer okamžite sa u nej objavili problémy so svrbiacimi a slziacimi očami a ťažkosťami s dýchaním. Z tohto dôvodu sa už nikdy nerozhodne pre akryl. Namiesto toho uprednostňuje alternatívy, ktoré sú pre zákazníkov bezpečnejšie a nevyvolávajú alergické reakcie.

Ako sa zbaviť tvrdej kože na pätách v salóne? Takto určite nie

Strúhadlo na pedikúru na nohy používajte radšej len svoje doma!
Foto: shutterstock/Impact Photography

Posledná vec, ktorú by v salóne nikdy nedovolila, je použitie strúhadla na nohy. Všetko preto, že je to jednoduchý spôsob, ako poškodiť pokožku, čo môže spôsobiť obrovské nepohodlie a bolesť. Tým to však nekončí, pretože je to ľahký spôsob ako chytiť infekciu. Odborníčka rozhodne uprednostňuje menej invazívne a bezpečnejšie metódy, ktoré sú rovnako účinné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zabudnite na pemzu! Je to hit na popraskané päty. Rozdiel uvidíte po 15 minútach

Domáce prostriedky na liečbu onychomykózy v počiatočných štádiách. Ako účinne podporiť liečbu?

The post Odborníčka upozorňuje. Mnohé salóny ich stále používajú a sú živnou pôdou pre baktérie. Rýchlo chytíte plesňovú infekciu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj