Skip to content
Menu
Menu

On je ten pravý? Môžete si byť istá, ak počujete tieto konkrétne slová

Prečítať článok

26.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/tativophotos).

Hoci nás filmy naučili, že veľká, celoživotná láska je založená na veľkolepých gestách a obetavosti, v skutočnosti je situácia úplne iná. To, že ste našli toho, spoznáte podľa odborníkov podľa slov, ktoré vychádzajú z jeho úst. Ste zvedaví, čo by ste mali počuť od muža, aby ste si boli istí, že je to ten pravý?

Ako teda viete, že muž, s ktorým máte momentálne vzťah, je „ten pravý“?
Foto: shutterstock/tativophotos

Romantické komédie a Disney rozprávky nás naučili, že skutočná láska je neustála neistota, útek pred sebou samým a hrdinské činy, akými sú vo väčšine prípadov klišéovité prenasledovanie milovanej osoby na letisku. Z tohto dôvodu je pre nás niekedy ťažké si uvedomiť, že pri hodnotení správania nášho muža by sme si mali všímať úplne iné detaily ako filmové scény.

Preto stojí za to pripomenúť, že vo vzťahu v reálnom svete sú najdôležitejšie drobné gestá, rešpekt a otvorená komunikácia a budujú vzťah na celý život. Ako teda viete, že muž, s ktorým máte momentálne vzťah, je „ten“?

Špecialisti z psychologytoday.com vytvorili súbor výrokov, ktoré by ste mali často počuť od partnera, s ktorým by ste chceli stráviť celý život.

„Sme v tom spolu“

Odborníci nepochybujú, že skutočné spojenie s potenciálom spočíva v hre na jednu bránku. Preto je dôležité byť s partnerom, ktorý bude stáť po vašom boku v každej krízovej situácii, podporovať vás a považovať váš problém aj za svoj.

Slová „Sme v tom spolu“ sú kľúčom k vybudovaniu pevného puta a pocitu, že spolu s partnerom sa budete môcť postaviť svetu a nič vás nezastaví. Tento typ vyhlásení vyjadruje aj mužskú pripravenosť prekonať s vami ťažkosti a môžete si byť istá, že nech sa vo vašom živote stane čokoľvek, neopustí váš vzťah a nenechá vás na pokoji, keď vám veci prestanú ísť.

„Som na teba hrdý“

Iná spoveď je v niektorých vzťahoch mimoriadne vzácna a úspechy dosiahnuté ženami muži berú ako akúsi urážku a snahu prevziať nadvládu vo vzťahu. Ak vám teda partner často hovorí, ako sa teší z vašich úspechov, je to znakom toho, že k vám cíti veľké a nesebecké city.

Navyše si uvedomuje, že ste ambiciózna žena, ktorá dokáže veľa dosiahnuť v súkromnom aj pracovnom živote. Navyše týmito slovami dáva najavo, že sa k vám nespráva ako ku konkurencii či menejcennému, ale ako k rovnocennému partnerovi, ktorý si úspech zaslúži rovnako ako on.

„Chcem vedieť, čo cítiš“

Tieto typy slov sa na prvý pohľad môžu zdať mimoriadne triviálne, no v mnohých vzťahoch – aj dlhodobých – sa o emóciách málo hovorí. Ak ku konfrontácii predsa len dôjde, väčšinou to končí hádkou a v extrémnych prípadoch aj rozchodom.

Vyplýva to zo skrývania rôznych typov emócií, o ktorých by sa malo hovoriť hneď, ako sa objavia. Preto, ak váš partner otvorene hovorí o tom, ako sa cíti a chce, aby ste sa mu nezavďačili, je to znak toho, že ponúka svoju emocionálnu podporu a môžete si byť istí, že bude vždy pripravený na vážny rozhovor.

„Verím v teba“

Ďalšou mimoriadne dôležitou otázkou je emocionálna podpora od vášho partnera. Je to veľmi dôležité, pokiaľ ide o budovanie sebavedomia a dosahovanie svojich snov.

A hoci ste si určite vedomí svojich schopností, istota, že váš partner je rovnakého názoru, vám dáva potrebnú motiváciu konať a robiť nové priznania. Aj takéto slová sú dôkazom toho, že váš partner verí vašim rozhodnutiam a verí vo váš úspech.

Ak vám váš partner povie, že vo vás verí, berie vás veľmi vážne.
Foto: shutterstock/dekazigzag

„Mám ťa rád takú, aká si“

Posledné vyznanie nie je o nič menej dôležité ako ostatné a ukazuje, že vás partner akceptuje so všetkým, čo mu dokážete ponúknuť. To sa následne premieta do zdravého a trvalého vzťahu. Keď váš partner hovorí, že vás miluje presne takú, aká ste, nielenže hádže klišé, ale skutočne dokazuje, že akceptuje vaše klady aj zápory.

Táto veta je tiež základom pre to, aby ste si vybudovali sebahodnotu a pocit, že ste dosť taká, aká ste. Aj vďaka tomu si môžete byť istá, že sa pred ním nemusíte pretvarovať alebo sa snažiť splniť očakávania, ktoré nemôžete splniť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pre peniaze sa dala dokopy so starším mužom. Po rokoch sa priznáva: Zaľúbila som sa

Ako rozpoznáte toxický vzťah? Tu sú tri príklady červených vlajok, ktoré sa považujú za „normálne“

The post On je ten pravý? Môžete si byť istá, ak počujete tieto konkrétne slová appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj