Skip to content
Menu
Menu

Päť spôsobov, ako získať ploché brucho. Účinok si všimnete už po jednom týždni

Prečítať článok

16.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Regina Burganova).

Ploché brucho je snom mnohých žien. Táto oblasť tela však môže byť obzvlášť problematická a aj najmenšia odchýlka od pravidiel zavedených do diéty môže skončiť neúspechom. Aký je najlepší spôsob, ako získať ploché brucho? Naučte sa týchto päť návykov. Účinky si všimnete už po jednom týždni.

Ako získať ploché brucho?
Foto: shutterstock/Regina Burganova

Každý z nás má iný cieľ. Niektorí si chcú bez problémov zapnúť svoje obľúbené džínsy. Iní chcú bez rozpakov pochodovať okolo bazéna v bikinách. Celá rada ďalších sníva o tom, že sa bude cítiť pohodlne vo svojej koži. Ploché brucho je snom mnohých žien. Veľkolepé výsledky sa však málokedy dosiahnu bez správnej diéty alebo cvičenia. Potrebná je aj poriadna dávka sebadisciplíny.

Ako sa zbavíte brucha za týždeň? Postupujte podľa týchto tipov

Úspech, najmä pokiaľ ide o dosiahnutie vysnívanej postavy, sa často kupuje s veľkým úsilím. Ženy majú prirodzene viac tukového tkaniva v oblasti brucha a bokov a s pribúdajúcim vekom majú tendenciu vytvárať si nevzhľadný „zadok“. V boji o štíhlu postavu si však môžete pomôcť sami. Ako rýchlo schudnúť z brucha? Postupujte podľa týchto tipov a účinky zaznamenáte už po niekoľkých dňoch.

„Brucho“ je často dôsledkom hormonálnych výkyvov a stravy bohatej na cukor alebo vysoko spracované výrobky. Za hromadenie tuku v oblasti brucha môžu byť zodpovedné aj gény. Vždy sa však oplatí vyhlásiť týmto telesným nedostatkom vojnu. Pomôcť vám môže päť jednoduchých návykov.

Brucho“ je často dôsledkom hormonálnych výkyvov a stravy bohatej na cukor.
Foto: shutterstock/Evan Lorne

Štíhly žalúdok: ako to dosiahnuť? Stačí trochu sebadisciplíny

Na začiatok sa naučte piť dostatočné množstvo vody a to 1,5 až 2 litre denne. Pomôže to očistiť telo od toxínov a vyplaviť nepotrebné látky, pričom sa zabráni hromadeniu tekutín, ktoré vedie k opuchom tela. Zároveň obmedzte konzumáciu sladkých nápojov a alkoholu.

Rozlúčte sa so sladkosťami. Namiesto toho zaraďte do svojho jedálnička vlákninu a zdravé tuky. Tie zlepšia fungovanie vášho tráviaceho systému, najmä metabolizmu. Zabránia tiež hromadeniu brušného tuku. Siahnite preto po ovsených vločkách a krupicových kašiach a neodmietnite ani šošovicu, cícer, fazuľu alebo hrach.

Pozvite si do chladničky primerané množstvo bielkovín. Ak sa chcete tešiť zo štíhleho brucha, tento bod je takmer nevyhnutnosťou. Spriateľte sa s chudým mäsom a rybami. Takto dodáte svojmu telu dennú dávku bielkovín a zároveň budete sledovať, ako sa vaše brucho stáva čoraz plochejším.

Čo je najlepšie pre ploché brucho? Päť pravidiel, ktoré si treba zapamätať

Chudnutie, po ktorom nasleduje sen o štíhlom bruchu, je zbytočné, ak k nemu nepridáte správne množstvo cvičenia. Spásou pre myšlienku plochého brucha je kardio tréning. Sadnite si teda na bicykel alebo choďte do bazéna. Zlepšite svoju celkovú fyzickú kondíciu a čoskoro si všimnete výsledky.

Snažte sa cvičiť pravidelne, ale v rámci svojich možností.
Foto: shutterstock/Undrey

Rozložte si podložku v pohodlí svojej obývačky a pripravte si domáce cvičenie. Základom vášho tréningu budú drepy. Nenáročné cvičenie dokáže zázraky. Nezabudnite, že nemusíte hneď robiť nekonečné množstvo opakovaní. Snažte sa cvičiť pravidelne, ale v rámci svojich možností. Ak začnete príliš intenzívne, rýchlo vás to odradí. A o to predsa nejde. Existuje veľa možností. Robte kliky klasicky, s otočkou alebo v kľaku s extenziou nôh. Môžete použiť aj tréningy, ktoré nájdete na internete.

Zabudnite na nočné občerstvenie. Jedlá, ktoré môžu v noci prebudiť vaše chuťové poháriky, vám ráno prekazia sen o štíhlej postave. Mimochodom, nezabudnite, že priberanie na váhe podporuje príliš málo a nedostatočný spánok. Vedci dokázali, že spánok kratší ako päť hodín denne je spojený s výrazným nárastom hromadenia tuku. Nezanedbávajte teda svoj spánok.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Máte jeden z týchto typov brucha? Vieme, čo by ste mali odstrániť zo svojho jedálnička

Ako skryjem svoje brucho a boky? Tri triky, ako opticky schudnúť až 5 kg

The post Päť spôsobov, ako získať ploché brucho. Účinok si všimnete už po jednom týždni appeared first on Vášeň v tebe.