Skip to content
Menu
Menu

Päť vecí, ktoré by sa nemali umývať saponátom na riad. Následky budú katastrofálne

Prečítať článok

03.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/Khaligo).

Zdá sa, že je to produkt na všetko. Má čistiace vlastnosti, pení, príjemne vonia a dodáva lesk. To je však len časť pravdy, pretože môže poškodiť niektoré povrchy a sťažiť čistenie.

Aký je najlepší spôsob čistenia okien?
Foto: Pixabay/Khaligo

Umývačka riadu

Zdá sa, že je to to isté, takže bude fungovať aj saponát na riad. Problém je, že príliš pení. V priebehu niekoľkých minút po zapnutí prístroja z každej možnej trhliny s najväčšou pravdepodobnosťou vyjdú biele bubliny. Radšej to neriskovať…

Práčka

Ak vám došiel prášok alebo tekutina, saponát na riad nebude najlepšou náhradou. Presne z rovnakého dôvodu ako vyššie. Je to veľmi penivý prací prostriedok a existuje riziko, že vytečie. Namiesto toho, aby ste sa tešili z čerstvej, voňajúcej bielizne, skončíte pri vyťahovaní polepeného oblečenia.

Kávovar

Teda moka kanvica alebo jednoduchý kávovar, teda zariadenie na varenie kávy pod tlakom. Odborníci varujú pred umývaním tradičným spôsobom. Vnútro je lepšie opláchnuť pod tečúcou vodou, pretože saponát môže poškodiť povrch a dodať káve mydlovú chuť.

Okná a zrkadlá

Možno bude kvapalina vhodná na odstránenie najodolnejších nečistôt, ale výsledkom pravdepodobne nebudú lesklé povrchy bez šmúh. Všetko sa rozmaže, takže budete musieť ešte použiť alkohol a namáhavé leštenie. Ak chceme použiť osvedčené domáce postupy, je lepšie investovať do octu.

Čistenie zrkadla v kúpeľni je dosť únavná úloha.
Foto: shutterstock/Zhuravlev Andrey

Auto

Častá chyba, ktorej účinky si všimnete až po určitom čase. Toto je určite príliš silný čistiaci prostriedok. Môže to poškodiť karosériu, ako aj ochrannú vrstvu vo forme vosku naneseného z času na čas. Jednoducho ho rozpustí a auto sa stane náchylným na škrabance a hrdzu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Geniálny nápad z vidieka. Zaveste vrecko s vodou na dvere. Žiadna mucha si nenájde cestu do domu

Spálené plechy budú ako nové. Moja mama mi ukázala spôsob, ako všetko vyčistiť

The post Päť vecí, ktoré by sa nemali umývať saponátom na riad. Následky budú katastrofálne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj