Skip to content
Menu
Menu

Porovnávací horoskop – s kým si rozumieme?

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A).

Dvanásť znamení zverokruhu definuje rôzne typy charakteru. Každý z nich má v zverokruhu svoje vlastné priateľstvá a antipatie. Tak ako v živote, niektorí ľudia spolu vychádzajú veľmi dobre, zatiaľ čo iní si až tak dobre nerozumejú.

Milostné vzťahy medzi ohnivými znameniami sú vášnivé vzťahy, v ktorých sa stále niečo deje.
Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

Znamenia zverokruhu sú priradené štyrom živlom

Znamenia zverokruhu sú priradené štyrom živlom: ohňu, zemi, vzduchu a vode. Keď stretneme niekoho, s kým patríme do rovnakej skupiny, rýchlo sa ukáže, že máme niečo spoločné.

Ohnivé znamenia sú Baran, Lev a Strelec. Vyznačujú sa rýchlosťou konania a rozhodovania. Títo ľudia nechcú na nič čakať a byť na niekom závislí. Majú radi nezávislosť a chcú nové výzvy. Keď sa Baran, Lev a Strelec dajú dokopy, okamžite sa objavia bláznivé nápady, najmä keď je potrebné dosiahnuť ambiciózne ciele. Z tejto skupiny je Baran najdynamickejší, Lev túži získať uznanie a Strelec sa jednoducho nechce nudiť. Problémom môže byť rivalita, ktorú všetky ohnivé znamenia milujú. Ak sa začnú navzájom pretekať, vzniknú problémy.

Milostné vzťahy medzi ohnivými znameniami sú vášnivé vzťahy, v ktorých sa stále niečo deje. Chcú sa zabávať, cestovať a zažívať dobrodružstvá. Čím viac prekážok musia prekonať, tým lepšie, pretože sa osvedčia v akcii a nie sú dobré v romantických vyznaniach.

Zemské znamenia sú Býk, Panna a Kozorožec. Vyznačujú sa väčšou trpezlivosťou a potrebou pokojne si premyslieť každé rozhodnutie. Nemajú radi zmeny a rizikové situácie. Neponáhľajú sa a ich investície bývajú dlhodobé. Keď sa stretnú Býk, Panna a Kozorožec, začína sa vážny rozhovor, pretože nechcú strácať čas maličkosťami. Dvojica zemských znamení je neprekonateľná. Najmä keď sú na obzore peniaze a moc, ktoré možno získať. Z tejto skupiny je Kozorožec najdynamickejší, Býkovi ide o získanie postavenia a posvätného pokoja a Panna má najviac pochybností a je aj najkritickejšia.

Milostné vzťahy medzi zemskými znameniami sú vzťahy založené na spoločných hodnotách, z ktorých najdôležitejšia je rodina. Chcú mať istú spoločnú budúcnosť, materiálne zabezpečenie, ale keď už niečo majú, užívajú si radosti života. Ľahko si medzi sebou delia zodpovednosť a povinnosti.

Vzdušné znamenia sú Blíženci, Váhy a Vodnár. Vyznačujú sa obrovskou zvedavosťou na svet a vo vzťahoch aj potrebou dobrého intelektuálneho porozumenia. Nemajú radi samotu a opakujúce sa úlohy. Chcú sa stále niečo zaujímavé dozvedať, radi cestujú a ľahko nadväzujú nové vzťahy. Keď sa stretnú Blíženci, Váhy a Vodnár, začne sa zaujímavá diskusia. Robia si nezvyčajné plány, aby ich hneď potom zmenili, pretože prekvapenia vnímajú ako príležitosť na rast. Z tejto skupiny je najzhovorčivejší Blíženec, Váhy potrebujú spoločnosť a Vodnár je najnezávislejší.

Milostné vzťahy medzi vzdušnými znameniami sú vzťahy založené na spoločných záujmoch, ktoré sa mimochodom neustále menia. Vzdušné znamenia budujú zdanlivo voľné vzťahy, dokážu od seba odísť a vrátiť sa, pretože nezávislosť je pre nich veľkou hodnotou. Napriek tomu sú navzájom šťastní.

Vodné znamenia sú Rak, Škorpión a Ryby. Vyznačujú sa silnou emocionalitou a potrebou duchovného porozumenia. Chcú spoločne prežívať emócie, poznať najhlbšie potreby a tajomstvá svojho partnera. Keď sa stretnú Rak, Škorpión a Ryby, ide o empatiu a bezpečie. Vo vzťahoch, či už súkromných alebo profesionálnych, musí existovať dôvera. Keď nie je, rýchlo sa stiahnu. Z tejto skupiny je Rak najdynamickejší, Škorpión má záujem veci získať a Ryby majú najviac váhania a dokážu pochopiť iný názor.

Milostné vzťahy medzi vodnými znameniami sú vzťahy založené na spoločných emóciách.
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Milostné vzťahy medzi vodnými znameniami sú vzťahy založené na spoločných emóciách, spomienkach a obrane vzťahu pred rôznymi hrozbami. Nemajú radi prekvapenia a zasahovanie iných do ich súkromných záležitostí. Chcú sa cítiť milovaní, potrební, ale ak sa niečo pokazí, manipulujú s pocitmi a vinou.

Ohnivé znamenia (Baran, Lev a Strelec) sa vo všeobecnosti cítia veľmi dobre v spoločnosti vzdušných znamení (Blíženci, Váhy a Vodnár). Vodné znamenia (Rak, Škorpión a Ryby) sa spravidla cítia veľmi dobre v spoločnosti zemských znamení (Býk, Panna a Kozorožec). Je to spôsobené astrologickým princípom priateľstva živlov: vzduch sa spája s ohňom a voda so zemou. Aj priateľstvá medzi znameniami kompatibilných živlov sú niekedy veľmi úspešné a dobre sa im spolupracuje v práci.

Znamenia zverokruhu zoradené do troch skupín

Znamenia zverokruhu sa tiež zaraďujú do troch skupín, ktoré sa nazývajú kvality: kardinálne, fixné a variabilné. Tieto skupiny zahŕňajú znamenia, ktoré vládnu počas určitej časti každého ročného obdobia. Európsky zverokruh nie je závislý od súhvezdí, ale začína na ekliptike, kde sa Slnko nachádza v prvý jarný deň na severnej pologuli. Každé znamenie zverokruhu vládne jednotlivým mesiacom po sebe nasledujúcich ročných období.

Milostné vzťahy medzi kardinálnymi znameniami sú neustálym bojom o to, kto bude vládnuť a rozhodovať.
Foto: shutterstock/David Pereiras

Keď sa stretneme s niekým, kto patrí do skupiny rovnakej kvality, okamžite cítime, že musíme o niečo bojovať a nie je pre nás vôbec ľahké získať uznanie. Rovnaká skupina z hľadiska živlu si bude dokonale rozumieť, ale rovnaká skupina z hľadiska kvality sa medzi sebou rýchlo začne hádať.

Do kardinálnej skupiny patria znamenia, ktorými začínajú ročné obdobia, teda Baran, Rak, Váhy a Kozorožec. Sú to ľudia s výraznými povahami, ktorí chcú mať vždy pravdu a neboja sa konať, aby dosiahli svoje ciele. Problémom je, že majú rôzne motivácie! Pre Barana je dôležité konať, pre Raka sú to emócie, pre Váhy informácie a pre Kozorožca zisk. Je pre nich ťažké spolu vychádzať, pretože úplne nechápu, ako môže byť niekto taký odlišný od nich.

Milostné vzťahy medzi kardinálnymi znameniami sú neustálym bojom o to, kto bude vládnuť a rozhodovať. Preto je dobré rozdeliť si oblasti zodpovednosti tak, aby každý z partnerov mal čo ukázať.

Do stálej skupiny patria znamenia, ktoré sa nachádzajú uprostred každého ročného obdobia a to Býk, Lev, Škorpión a Vodnár. Sú to ľudia so silnými povahami, schopní sústrediť pozornosť a energiu. Majú trpezlivosť, ktorú by im ostatní mohli závidieť. Problémom je, že sú rovnako tvrdohlaví a za nič na svete sa nevzdajú toho, pre čo sa rozhodli. Pre Býka je dôležité, čo vlastní, pre Leva obdiv okolia, pre Škorpióna istota a pre Vodnára nezávislosť. S Levom a Škorpiónom sa vychádza najťažšie, rovnako ako s Býkom a Vodnárom. Tieto dve dvojice sú najnáročnejšie a často vyvolávajú najväčšie hádky v celom zverokruhu!

Do skupiny premenlivých patria znamenia, ktoré končia každé ročné obdobie, a to Blíženci, Panny, Strelci a Ryby. Sú to zvedaví ľudia, otvorení zmenám a novinkám. Na svet sa však pozerajú z úplne inej perspektívy. Pre Blíženca je dôležité to, čo je tu a teraz, zatiaľ čo Strelec požaduje širšiu perspektívu, Panna chce konkrétne dôkazy a merateľné výsledky a Ryby hľadajú význam symbolov. Keď sa stretnú, je to spočiatku veľmi zaujímavé, ale potom sa začne boj o to, kto má vlastne pravdu.

Nielen naše znamenie zverokruhu, ale aj postavenie ostatných prvkov horoskopu nám napovedá, ako s niekým vychádzame. Ale ako hovoria astrológovia, horoskop nie je rozsudok! Aj keď iní ľudia môžu mať vlastnosti, ktoré nám vadia, ak ich spoznáme, ľahšie ich pochopíme a tak vytvoríme úspešné vzťahy.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čo ste za človeka? Jedna číslica z vášho dátumu narodenia vám prezradí pravdu

Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“

The post Porovnávací horoskop – s kým si rozumieme? appeared first on Vášeň v tebe.