Skip to content
Menu
Menu

Posilňuje vlasy lepšie ako keratín. Pridajte dve polievkové lyžice do vody a rozdiel uvidíte voľným okom

Prečítať článok

15.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dmitrij Ivanov).

Ako posilniť vlasy doma? Ukázalo sa, že na to nepotrebujete drahé salónne procedúry ani špecializovanú kozmetiku. Zistite lacné spôsoby, ako mať krásne a lesklé vlasy.

Jablčný ocot – posilňuje vlasy lepšie ako keratín.
Foto: shutterstock/Dmitrij Ivanov

Stav našich vlasov sa môže z rôznych dôvodov zhoršiť. Niekedy je to spôsobené zlou výživou, nedostatkom špecifických vitamínov alebo aj takou banalitou, ako je počasie. Každý z nás sníva o nádherných, lesklých a zdravých vlasoch, preto vám prinášame návod, ako jednoducho a doma zlepšiť stav našich vlasov.

Čo najviac posilňuje vlasy? Tento produkt máte v kuchyni

Nemusíte míňať kopec peňazí na vlasové kúry u kaderníka. Stačí, ak sa vyberiete do kuchyne po jablčný ocot. Obsahuje mnoho výživných hodnôt vrátane: železa, draslíka, horčíka, kyseliny mliečnej a vitamínov A, B a C. Vďaka nim budú vaše vlasy oveľa hladšie, vyživené a silnejšie. Ako si pripraviť posilňujúcu zmes z jablčného octu?

Pripravte si 500 ml vody a nalejte do nej dve polievkové lyžice jablčného octu;

Umyte si vlasy šampónom, opláchnite vodou a potom pramene zalejte pripravenou zmesou;

Po 2 minútach dôkladne opláchnite vlažnou vodou a použite svoj obľúbený kondicionér.

Uvedené ošetrenie sa môže aplikovať maximálne raz týždenne, v priemere každé 2-3 umývania vlasov. Ak máte doma fľaštičku s rozprašovačom, môžete do nej naliať zmes a uľahčiť si tak aplikáciu na vlasy.

Účinná je aj maska zo žĺtkov a olivového oleja.
Foto: shutterstock/srisakorn wonglakorn

Maska na slabé a tenké vlasy. Nestojí takmer nič, ale dokáže zázraky

Ak náhodou nemáte doma jablčný ocot, žiadny problém. Rovnako účinná je aj maska zo žĺtkov a olivového oleja. Ako ju vyrobiť? Do misky rozbijeme dva žĺtky a pridáme k nim dve polievkové lyžice olivového oleja. Potom celú zmes vyšľahajte vidličkou tak, aby sa ingrediencie dobre spojili. Výslednú masku naneste na umyté vlasy, zabaľte ich do fólie a počkajte 15 minút. Po uplynutí tohto času výrobok zmyte vlažnou vodou a potom použite svoj obľúbený kondicionér. Túto kúru opakujte raz týždenne a uvidíte, že vaše vlasy budú zdravšie, lesklejšie a silnejšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Namiesto pridania do čaju si ho naneste na pokožku. Upokojí zápaly a pupienky za 15 minút

Snívate o vlasoch ako z rozprávky? Na tieto kroky počas leta nezabúdajte!

The post Posilňuje vlasy lepšie ako keratín. Pridajte dve polievkové lyžice do vody a rozdiel uvidíte voľným okom appeared first on Vášeň v tebe.