Skip to content
Menu
Menu

Nastrúhajte, pridajte 1 lyžičku a naneste na tvár. Červený patent na vrásky priamo z kuchyne

Prečítať článok

15.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/Poznyakov).

Je mrkva dobrá pre vašu tvár? Ukázalo sa, že táto nenápadná zelenina vám pomôže odstrániť lineárne vrásky, ktoré na sebe môžete spozorovať už v mladom veku. To všetko vďaka jej hydratačným vlastnostiam. Ako si vyrobiť mrkvovú masku?

Chcete sa i Vy tešiť z hladkej tváre bez vrások?
Foto: Shutterstock/Poznyakov

Prakticky každý z nás by sa chcel tešiť zo žiarivej a hladkej tváre bez vrások. Hoci prírodu a vek nemožno úplne skrotiť, môžete vyskúšať jednoduché triky, aby sa vrásky objavili neskôr. Možno zistíte, že aj tie už viditeľné sa do určitej miery vyhladia. Na čo si dať pozor? Hlavne nezabudnite pred prvým použitím domácej masky vykonať test citlivosti na malom kúsku pokožky. Pomôže vám to vyhnúť sa prípadným nepríjemným pocitom a kožným problémom.

Čo sú to lineárne vrásky? Často sa dajú urobiť hladšími.

Lineárne vrásky sa môžu objaviť aj u mladých ľudí.
Foto: shutterstock/kei907

Lineárne vrásky majú podobu jemných liniek na spánkoch a v kútikoch úst a najčastejšie ich vidno, keď sa usmievame. Vznikajú v zmysle napínania pokožky, ku ktorému jednoducho dochádza, keď hovoríme a robíme rôzne pohybi tváre.

Je zaujímavé, že lineárne vrásky sa môžu objaviť aj u mladých ľudí a zhoršujú sa po kontakte pokožky so slnkom alebo mrazom. To všetko je spôsobené suchosťou pokožky. Našťastie existujú kroky, ktoré môžete podniknúť na vyhladenie týchto vrások skôr, ako sa zmenia na ťažko odstrániteľné hlboké vrásky na tvári. Kľúčom je správna starostlivosť o pleť, počas ktorej môžete použiť masku z obľúbenej zeleniny. Väčšina z nás ich má doma.

Je mrkva dobrá pre vašu tvár? Aplikujte a presvedčte sa sami

Ako si vyrobiť mrkvovú masku?
Foto: Súkromný archív

V boji proti lineárnym vráskam je kľúčová pravidelná hydratácia pleti. Hydratačnú mrkvovú masku si môžete pripraviť jenoduchým spôsobom a zaberie vám to len minútu. Ošúpte, umyte a nastrúhajte 1 stredne veľkú mrkvu na malom sieťovom strúhadle a vložte ju do misky. Potom pridajte 1 polievkovú lyžicu bieleho syra a dôkladne premiešajte. Očistite si tvár, naneste prípravok na tvár a počkajte približne 15 minút. Zmyte vlažnou vodou a opakujte raz týždenne alebo podľa potreby aj menej často.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Boli by ste prekvapení, čo pomáha vymazať vrásky. Domáci trik funguje lepšie ako drahé krémy

Pôsobia na vrásky ako nič iné. Vyžehlia ich ako žehlička

The post Nastrúhajte, pridajte 1 lyžičku a naneste na tvár. Červený patent na vrásky priamo z kuchyne appeared first on Vášeň v tebe.