Skip to content
Menu
Menu

Pravidelne pite kokteil z tejto zeleniny. Posilníte si imunitu a odstránite pneumatiky

Prečítať článok

19.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Heike Rau).

Pravidelným pitím kokteilu z tejto zeleniny posilníte svoju imunitu a odstránite pneumatiku. Je veľmi zdravý a v kombinácii so správnymi prísadami môže byť aj veľmi chutný. Jeho príprava je triviálna, takže ju určite zvládnete, aj keď nie ste v kuchyni zvlášť dobrí.

Kokteil z kyslej kapusty je veľmi zdravý. Posilní vašu imunitu a odstráni pneumatiky.
Foto: shutterstock/Heike Rau

Kyslá kapusta je zdravá vitamínová bomba, ktorá vám pomôže posilniť imunitu a dokonca odstrániť pneumatiku. Zelenina je výživná, takže môže byť pre váš organizmus veľkou podporou.

Vďaka nej stratíte chuť na sladké pochutiny a uľahčíte si tak proces chudnutia. Najmä ak si ju budete pravidelne vychutnávať vo forme chutného trojzložkového koktailu.

Prečo piť smoothie z kyslej kapusty?

Kyslá kapusta obsahuje vysokú dávku vitamínov vrátane vitamínov skupiny B, karotenoidov a polyfenolov. Pitím smoothie z tejto zeleniny si zároveň zabezpečíte veľké množstvo sýtej vlákniny. Tá môže obmedziť vašu chuť na vysokokalorické pochutiny, a tak pomôcť pri chudnutí.

Kyslá kapusta obsahuje vysokú dávku vitamínov vrátane vitamínov skupiny B, karotenoidov a polyfenolov. 
Foto: shutterstock/Floki

Okrem toho nápoj z kyslej kapusty podporuje pečeň, slezinu a črevnú flóru. Zlepšuje trávenie a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie živín obsiahnutých v jedle.

Ako sa pripravuje koktail z kyslej kapusty? Potrebujete len 3 prísady

Samotná šťava z kyslej kapusty je zdravá (ale podľa niektorých nie veľmi chutná). Skúste ju však skombinovať s ďalšími prísadami a získate hodnotný a veľmi chutný koktail na posilnenie imunity, ktorý zároveň podporí chudnutie.

Jablková šťava zjemní výraznú chuť šťavy z kyslej kapusty.
Foto: pexels/Hatice Noğman

Na prípravu nápoja potrebujete 3 ingrediencie:

šťava z kyslej kapusty – 1,5 šálky

jablká – 3/4 kusu

koreniny: soľ a korenie

Najprv ošúpte jablká a vložte ich do odšťavovača. Šťavu z kyslej kapusty nalejte do nádoby a zmiešajte ju s jablkovou šťavou. Pridajte korenie a všetky produkty miešajte, kým sa nerozpustia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je to prírodný poklad železa. Nezabudnite ho zbierať v apríli a máji

Pite pravidelne: odstraňuje toxíny, pomáha pri chudnutí

The post Pravidelne pite kokteil z tejto zeleniny. Posilníte si imunitu a odstránite pneumatiky appeared first on Vášeň v tebe.