Skip to content
Menu
Menu

Pred začatím prania pridajte do bubna špongiu. Vyriešite pretrvávajúci problém

Prečítať článok

23.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Jar je náročným obdobím pre majiteľov mačiek, psov a iných chlpatých zvierat. To všetko je spôsobené tým, že keď teploty stúpajú, začnú veľa pĺznuť. Ako sa zbaviť srsti z oblečenia pri praní? Pomôže jednoduchý trik.

Ako sa zbaviť srsti z oblečenia pri praní?
Foto: súkromný archív

Je zrejmé, že hubku na umývanie riadu používame najčastejšie v kuchyni. Je pravda, že niektorí ľudia ju používajú aj na čistenie pracovnej dosky, prípadne vodovodnej batérie a umývadla v kúpeľni. Toto však nie je jediná aplikácia, ktorú stojí za to poznať. Ak máte doma domácich miláčikov, tento trik vám zmení život.

Ako sa zbaviť srsti z oblečenia pri praní? Pomôže ocot

S príchodom jarného obdobia, keď sa vonku oteplí, začnú psom aj mačkám vypadávať chlpy. Ich množstvo môže byť skutočne alarmujúce a srsť sa nachádza doslova všade. Žiaľ, často končí na oblečení, kde sa ťažko odstraňuje. Keď z práčky vyberiete látky s vlasmi, oplatí sa použiť jednoduchý trik, ktorý dokonale odstráni všetky chlpy z bubna. Čo je zač?

Prvým trikom nie je nič iné, ako pridať trochu octu do bielizne. Keď skončíte, vyberte oblečenie z práčky a vytraste ho a všetka srsť skončí na podlahe. Na záver samozrejme nezabudnite povysávať.

Čo dať do práčky na zber srsti? Vezmite si to z kuchyne

Druhý trik je rovnako jednoduchý a nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Stačí vám obyčajná, predtým nepoužitá hubka na umývanie riadu.

Pri praní ako obvykle ju pridajte do bubna prístroja a výsledky vás prekvapia. Nenápadná špongia pôsobí na žmolky a srsť ako magnet a zbiera ich zo všetkého oblečenia. Keď práčka dokončí program, jednoducho ju vyberte a vyhoďte.

Čo dať do práčky na zber srsti?
Foto: súkromný archív

Ako odstrániť srsť z gauča? Použite jednoduchý trik

Ak bojujete s prebytočnou srsťou na sedačke či posteli a nemáte po ruke čistiaci valček, príde vhod gumená rukavica alebo bavlnená handrička. Stačí ich navlhčiť a potom energicky pretrieť materiál. Týmto spôsobom môžete ľahko odstrániť všetky vlákna, ktoré sa prilepia na gauč.

Pamätajte však, že najlepším spôsobom, ako prežiť pĺznuci armagedon, je pravidelné kefovanie vášho domáceho maznáčika a v prípade potreby návšteva kaderníka vášho miláčika. Vyberte si spôsob, ktorý bude vášho miláčika najmenej stresovať. Samozrejme netreba zabúdať na časté vysávanie, ktoré navyše minimalizuje množstvo poletujúcich vlasov po byte.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nechávate záchodovú dosku otvorenú? Nebuďte prekvapení, keď uvidíte zostatok na účte

Znesú až 10 vajec denne. Nielen v posteli. Tieto miesta sú skutočnou živnou pôdou pre ploštice

The post Pred začatím prania pridajte do bubna špongiu. Vyriešite pretrvávajúci problém appeared first on Vášeň v tebe.