Skip to content
Menu
Menu

Pred zalievaním rastlín ju dávam do kanvičky. Tento trik by si mal niekto patentovať. „Geniálne.“

Prečítať článok

13.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (instagram.com/jessis_gartenliebe).

Stratili ste špičku z kanvice a nechcete si kupovať novú? Žiadny problém, pretože môžete použiť jednoduchý trik s lyžicou. Pomôže vám to rovnomerne zalievať rastliny, ktoré sa vám odvďačia bujným a zdravým rastom. Ako zalievať svoje rastliny?

Stratili ste špičku z kanvice a nechcete si kupovať novú?
instagram.com/jessis_gartenliebe

Záhradkárska sezóna je v plnom prúde a čoraz teplejšie dni znamenajú, že žiadny záhradkár by nemal zabúdať na pravidelné zavlažovanie. Kým sa všetko pomaly prebúdza k životu, stojí za to zvážiť, ako si pomôcť, aby ste si uľahčili proces zalievania. Nie vždy s nami totiž chce zalievacia kanva spolupracovať – voda sa nevylieva rovnomerne a jej prietok nie je uspokojivý. Stáva sa to najmä vtedy, keď ju po zime vytiahnete zo skladu a zistíte, že nikde nemôžete nájsť trysku. Našťastie existuje jednoduchý trik, vďaka ktorému bude táto úloha oveľa príjemnejšia a zalievanie pôsobivejšie. Všetko, čo potrebujete, je polievková lyžica z kuchynskej zásuvky a dve trojnožky.

Dajte ho do kanvice a zalievajte rastliny. Tento trik by mala poznať každá gazdinka

Pred časom bolo na Instagrame @jessis_gartenliebe zverejnené video, ktoré ukazuje trik, ako zabezpečiť lepšie fungovanie kanvice na zalievanie. Na začiatok si vezmite dve trojnožky a lyžicu a pripevnite ich na hadicu kanvice na polievanie, ako je to vo videu nižšie. Neskôr naplňte kanvicu vodou a začnite polievať. Široký prúd bude medom pre srdce každého záhradkára, pretože výrazne zlepší celý proces zalievania.

To je vlastne skvelé

Neuveriteľne uspokojujúce sledovať

Som taká šťastná, že som to videla! Vyskúšam to, ďakujem

Na čo môžete použiť vodu po uvarení ryže? Na zalievanie rastlín

Ak ste uvarili ryžu a do vody ste nedali soľ, môžete ju použiť na zalievanie rastlín. Málokto si uvedomuje, že tekutina obsahuje mnoho cenných zložiek, ktoré sa o ne postarajú a podporia ich rast. Stačí počkať, kým ryžová voda vychladne, zmiešať ju s obyčajnou vodou v pomere 1:1 a pustiť sa do zalievania. Vodu môžete použiť po uvarení akéhokoľvek druhu ryže, ale najlepšie bude fungovať hnedá alebo jazmínová ryža.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa sadia cibuľovité rastliny? Držte sa týchto tipov a vaša záhrada bude ako z rozprávky

Čím hnojiť muškáty, aby krásne kvitli? Nakrájajte na kocky a rozmixujte. Záhrada sa utopí vo farbách

The post Pred zalievaním rastlín ju dávam do kanvičky. Tento trik by si mal niekto patentovať. „Geniálne.“ appeared first on Vášeň v tebe.