Skip to content
Menu
Menu

Pridajte do vody a umyte podlahu. Mravce utečú rýchlosťou svetla

Prečítať článok

25.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RHJPhtotos).

Útočia na domy, kde hľadajú potravu, úkryt a vlhkosť. Ak vás zaujíma, ako sa zbaviť mravcov z vášho domova, máme pre vás riešenie. Domáce triky sú mimoriadne účinné. Na ich prípravu potrebujete základné produkty z vašej kuchyne.

Ako sa zbaviť mravcov vo vašej domácnosti?
Foto: shutterstock/RHJPhtotos

Mravce sú jedným z najčastejších domácich votrelcov. Zvyčajne sú neškodné, ale môžu prenášať patogény chorôb. Aj jeden mravec stačí na vytvorenie celej kolónie. Kladú tisíce vajíčok a uvoľňujú feromóny. Tie signalizujú ostatným mravcom, aby im prišli na pomoc. Keď sa veľkosť kolónie zväčšuje, v dome možno vidieť niekoľko mravčích stôp a dokonca ich možno nájsť, ako sa plazia po okolí a po jedle.

Ako sa zbaviť mravcov vo vašej domácnosti? Domáce prostriedky sú rýchle a účinné

Zamorenie mravcami v domácnosti môže byť znepokojujúce a nepríjemné. Je veľmi ťažké zbaviť sa mravcov naraz. Časom ich možno z nášho priestoru odstrániť pomocou určitých domácich prostriedkov. Jedným z nich sú citrusy, ktorých vôňu mravce ani nemôžu vystáť.

Vyžmýkajte citrón alebo umiestnite citrónovú kôru na miesta, z ktorých mravce vnikajú do vášho domova

Podlahu môžete tiež umyť vodou s trochou citrónovej šťavy

Mravce sa budú držať ďalej. Všetko kyslé a horké môže mravce odpudzovať, ale akýkoľvek cukor je najlepším priateľom mravcov. Preto sa uistite, že v dome neuchovávate nič sladké, čo by ich mohlo tak či onak prilákať.

Účinný liek na mravce v domácnosti? Domáci liek, o ktorom vie len málo ľudí

Nakreslite kriedou čiary, aby ste zabránili mravcom vo vstupe do vášho domova.
Foto: shutterstock.com/spacezerocom

Medzi domáce prostriedky proti mravcom patria riešenia, ako je krieda. Tá obsahuje uhličitan vápenatý, ktorý pomáha odpudzovať nežiaducich obyvateľov. Na miesta, ktoré sú vstupnými bodmi pre mravce, naneste práškovú kriedu. Nakreslite kriedou čiary, aby ste zabránili mravcom vo vstupe do vášho domova. Uistite sa, že ste čiaru urobili tak, aby bola neprístupná pre deti. Nezabudnite, že ak ste vyčerpali všetky prírodné odpudzovače a stále sa vám nedarí zbaviť sa mravcov z vášho domova, je čas vyhľadať odbornú pomoc.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Toto korenie funguje na mravce ako paralyzér. Posypte v rohoch. Problému sa rýchlo zbavíte

Ako sa zbaviť mravcov z ovocných stromov? Zmiešajte s vodou a nastriekajte na kôru. Už ich neuvidíte

The post Pridajte do vody a umyte podlahu. Mravce utečú rýchlosťou svetla appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj