Skip to content
Menu
Menu

Rastlina za menej ako 2 eurá pôsobí ako sprej proti komárom. Rastlina v záhrade alebo na balkóne

Prečítať článok

22.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Nature1000).

Túto voňavú a krásnu rastlinu si môžete kúpiť za menej ako 2 eurá a bude odpudzovať komáre a iný hmyz a navyše ozdobí váš balkón. Kúpite ju na každom trhu alebo v záhradníctve. Rýchlo klíči a rastie celé leto. Zamilujete si ju a budete ju sadiť každý rok.

Fiala rýchlo klíči a rastie celé leto.
Foto: shutterstock/Nature1000

Fiala (Matthiola longipetala) patrí medzi jemné rastliny, ktoré nielen krásne voňajú a vyzerajú fenomenálne, ale aj odpudzuje komáre, konské mušky a iný hmyz. Fiala rýchlo klíči a jej pestovanie nie je zložité. Túto nenápadnú rastlinu si zamilujete a budete ju chcieť mať na balkóne alebo v záhrade každý rok.

Fiala je lacná rastlina, ktorej semená môžete kúpiť na každom trhu. Rýchlo klíči

Semená fialy si teraz môžete kúpiť v každom supermarkete. Za balíček semien som v zaplatila len 1,19 €. Semená vyklíčia už po jednom týždni a nevyžadujú si veľa úsilia. Stačí ich zasiať do zeme a nemusíte ich ani zakopávať. Jediné, čo musíte urobiť, je udržiavať ich vlhké a pravidelne ich zalievať.

Fiala sa ľahko pestuje a bude ozdobou každého balkóna alebo záhrady. Komáre neznášajú jej vôňu

Fiala ma očarila svojou vôňou, keď som ju pred rokom zasadila. Rastlina funguje lepšie ako mnohé spreje proti komárom. Odpudzuje aj muchy, a keď ju dáte blízko okna alebo balkónových dverí, môžete si byť istí, že hmyz sa vášmu domu vyhne veľkým oblúkom.

Fialu dostanete v každom supermarkete. Môžete si ju tiež kúpiť už vypestovanú na trhoch a v záhradníctve

Kúpite ju za menej ako 2 eurá. Hotové sadenice dostanete aj v záhradkárskych obchodoch alebo na trhoch, ale za vyššiu cenu. Fiala je skvelá nielen v záhrade, ale aj na balkóne.

Fiala vyzerá skvelo v záhrade, ale aj na balkóne.
Foto: shutterstock/Fedotova Olga

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ktoré kvety na váš balkón? Osem krásnych rastlín – sú odolné a neuveriteľne jednoduché na pestovanie

Máte radi voňavé rastliny? Určite si do záhrady vysaďte tieto druhy

The post Rastlina za menej ako 2 eurá pôsobí ako sprej proti komárom. Rastlina v záhrade alebo na balkóne appeared first on Vášeň v tebe.