Skip to content
Menu
Menu

Robíte tieto chyby pri hnojení? Môže to zabíjať vaše rastliny! Babičkine triky prichádzajú na pomoc

Prečítať článok

24.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/m.dipo).

Starostlivosť o kvety pre mňa nikdy nebola jednoduchá. Nové prírastky často skončili vysušené alebo premokrené. Vďaka týmto trikom od mojej babičky sa teším zo sviežich rastlín!

Ako správne hnojiť rastliny?
Foto: shutterstock/m.dipo

Starostlivosť o kvety je umenie, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. Preto mi veľmi pomohli tieto rady, ktoré mi odovzdala moja babička. Aj v dobe technologického pokroku a dostupnosti množstva prípravkov na starostlivosť o kvety tieto prirodzené spôsoby fungujú najlepšie.

Robíte tieto chyby pri hnojení? Môžu zničiť vaše rastliny

Ak sa chcete začať správne starať o svoje kvety a tešiť sa z ich kvitnutia, musíte odstrániť základné chyby. Niektoré z nich som urobila aj ja!

Prvým krokom je presadenie novo zakúpených rastlín. Nezabudnite ich presádzať hneď po zakúpení. Kvety by sa mali aklimatizovať na novom mieste. Okrem toho sa neodporúča aplikovať hnojivo na novo presadené rastliny. Nová pôda im poskytne správne zložky na rast v nasledujúcom období.

Príliš veľké množstvo hnojiva môže tiež prispieť k spáleniu koreňa rastliny. Listy v oblasti nervov potom začnú žltnúť.

Kvety hneď po zakúpení presaďte do novej pôdy.
Foto: shutterstock/Rodica Vasiliev

Starostlivosť s dušou! Tieto spôsoby vám pomôžu starať sa o vaše kvety

Nebyť mojej starej mamy, nepoznala by som tento spôsob starostlivosti. Cenným zdrojom vápnika pre rast rastlín sú vaječné škrupiny. Stačí ich nechať vo vode po uvarení vajec asi 2 týždne. Po uplynutí tejto doby obsah sceďte a zvyšnou vodou zalejte rastliny.

Ďalším tajným spôsobom sú kvasnice, ktoré, ako sa ukázalo, spôsobia rast nielen medzi koláčmi! Ak chcete pripraviť domáci kondicionér, rozpustite ich v teplej vode a zalejte kvety.

Ak napriek tomu vaše kvety nechcú kvitnúť tak, ako by ste chceli, doprajte im rannú kávu! Kávová usadenina pridaná do pôdy dodá rastlinám potrebné zložky na stimuláciu intenzívneho rastu.

Kávová usadenina dodáva rastlinám potrebné živiny.
Foto: shutterstock/Igor Paszkiewicz

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chcete lesklé a udržiavané rastliny? Siahnite do chladničky

Zabudnite na hnojivá. Moja teta zalieva svoje kvety v kvetináčoch práve týmto. Rastú ako bláznivé

The post Robíte tieto chyby pri hnojení? Môže to zabíjať vaše rastliny! Babičkine triky prichádzajú na pomoc appeared first on Vášeň v tebe.