Skip to content
Menu
Menu

Stojí 1 EURO a funguje ako profesionálny pohlcovač vlhkosti pre váš domov. Nasypte do misky a odložte

Prečítať článok

24.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/PRO Stock Professional shutterstock/nhay Gallery).

Ako vyrobiť účinný pohlcovač vlhkosti pre váš domov bez toho, aby ste minuli majland? Pomôžu vám jednoduché osvedčené triky. Nielenže sa zbavíte problému, ale aj veľa ušetríte. Čo budete potrebovať? Bez nakupovania sa asi zaobídete.

Ako si vyrobiť pohlcovač vlhkosti pre váš domov? Neminiete ani cent.
Foto: shutterstock.com/PRO Stock Professional shutterstock/nhay Gallery

Problém s vlhkosťou sa zintenzívňuje najmä na jeseň a na jar, kedy sa vonkajšie teploty málokedy udržia na rovnakej úrovni a výrazne sa zvyšuje riziko zrážok. Ak spozorujete kondenzáciu vody na oknách alebo jednoducho neustále usadzovanie sa na dlažbe v kúpeľni, oplatí sa použiť domáci pohlcovač vlhkosti. Vyrieši problém rýchlo a lacno.

Prečo je v dome vlhkosť? Stačia jednoduché každodenné činnosti

Vlhkosť vo vnútri bytu alebo domu vzniká najčastejšie v dôsledku zlého vetrania a nedostatočne vykúrených miestností. Je to spôsobené dlhými horúcimi kúpeľmi, sušením oblečenia alebo nadmerným varením. Akonáhle si všimnete, že sa v interiéri hromadí, mali by ste rýchlo konať. Nedostatočná reakcia môže spôsobiť zdravotné problémy, ako aj výskyt plesní alebo húb.

Ako sa zbaviť vlhkosti vo vašej domácnosti? Začnite s týmto

Keď spozorujete vlhkosť, najprv sa pokúste odstrániť dôvod jej výskytu. Miestnosti často a pravidelne vetrajte a v prípade nízkych teplôt nezabúdajte na prikúrenie. Pri varení používajte pokrievky a digestor a bielizeň sušte len v dobre vetraných miestnostiach. Nenechávajte mokré oblečenie. Miestnosti môžete vyzdobiť aj rastlinami, ktoré ho pomáhajú absorbovať. Patria sem: papraď, lopatkovec a ruža z Jericha. Získate tak nielen peknú dekoráciu, ale aj spojenca v boji s vlhkosťou.

Ako si vyrobiť pohlcovač vlhkosti pre váš domov? Neminiete ani cent

Najúčinnejším spôsobom boja proti vlhkosti je použitie absorbéra. Bohužiaľ, profesionálne vybavenie je drahé, takže ak problém nie je pokročilý, môžete ľahko použiť domáce triky. Zo soli alebo kriedy si môžete vyrobiť efektívny a lacný absorbér vlhkosti. Stačí ich vysypať alebo dať do misky, kde je zvýšená vlhkosť a nechať. Len ich nezabudnite pravidelne vymieňať. Poslúžia aj vrecúška s ryžou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pred začatím prania pridajte do bubna špongiu. Vyriešite pretrvávajúci problém

Nechávate záchodovú dosku otvorenú? Nebuďte prekvapení, keď uvidíte zostatok na účte

The post Stojí 1 EURO a funguje ako profesionálny pohlcovač vlhkosti pre váš domov. Nasypte do misky a odložte appeared first on Vášeň v tebe.