Skip to content
Menu
Menu

Rozbil vajce a nemohol tomu uveriť. Nie je to kúsok bielka alebo krvi. „Teraz sa budem báť“

Prečítať článok

26.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@unlimited_discovery).

Väčšina z nás jedáva vajcia každý deň, takže ani nepomyslíme na to, že keď rozbijeme škrupinu, môžeme vidieť niečo viac ako žĺtok a bielok. Jeden používateľ TikTok zdieľal video o tom, čo bolo vo vnútri jeho vajíčka. Šok je slabé slovo.

Čo nájdete vo vajíčku? Nielen biele nite a červené fľaky.
Foto: tiktok.com/@uanlimited_discovery

Vajcia obsahujú vitamíny skupiny B a A, D, E a K. Z minerálov ďalej draslík, vápnik, zinok a železo. Niet divu, že radi raňajkujeme vajíčka a podávame ich ako praženicu, opražíme na panvici alebo uvaríme. Bez nich nedokážeme pripraviť omeletu ani veľa koláčov, a preto má väčšina z nás doma aspoň jedno balenie vajec.

Čo nájdete vo vajíčku? Nielen biele nite a červené fľaky

Kuracie vajce pozostáva z vody, bielkovín, tukov a sacharidov. Váži v priemere asi 50 g a po rozbití škrupiny ľahko oddelíte bielok od žĺtka. Môže sa však stať, že vo vnútri nájdeme niečo iné, napr. biele vlákna alebo červená škvrna.

Jeden z používateľov TikTok však narazil na niečo iné, ešte viac záhadné. Na svojom profile @unlimited_discovery ukázal záznam vajca plávajúceho v miske. Vo vnútri je niečo viac ako žĺtok a bielok, presnejšie tmavohnedé, rozvetvené vlákna. Ich tvar pripomína pavúka alebo strom.

Môže byť vo vajíčku embryo? Charakteristický znak na povrchu

Vajíčko je oplodnené, o čom svedčí fakt, že na povrchu žĺtka je svetlý kotúčik, takzvaný embryonálny kotúč. Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou jeden z prvých dní inkubácie, kedy sa začína vývoj tkaniva. Video vyvolalo poriadny rozruch a šokovalo používateľov internetu.

Páčilo sa takmer 973-tisíc ľuďom. Niektorí sa obsahu vajíčka báli a vyhlásili, že ho už nikdy nezjedia. Ozývali sa aj hlasy, že autor nahrávky by mal vajíčko premiestniť na bezpečné, teplé miesto a prikryť ho fóliou. Takto zachráni embryo.

@unlimited_discovery

♬ orijinal ses – Unlimited_Discovery

„Bože, teraz sa budem báť uvariť vajíčko.“

„Srdce bije. A čo teraz robiť?“

„Už nikdy nebudem jesť vajíčka.“

„Cítila by som výčitky svedomia, plakala by som a prepadala by som panike, ako zachrániť tento život.“

„Nejedol by som to, ale ani by som to nevyhodil.“

– čítame v komentároch.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Plynový gril, hrdina prvomájového stretnutia. Ktorý si vybrať? Ako funguje?

Radšej sa vzdajte používania tejto položky na grile a nahraďte ju zdravšou.

The post Rozbil vajce a nemohol tomu uveriť. Nie je to kúsok bielka alebo krvi. „Teraz sa budem báť“ appeared first on Vášeň v tebe.