Skip to content
Menu
Menu

S nimi sa za vami bude každý obzerať! Čo sú feromónové parfumy a ako fungujú?

Prečítať článok

2.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kitreel).

Parfumy s feromónmi sú čoraz populárnejšou novinkou vo svete vôní. Majú zvýšiť našu príťažlivosť a uľahčiť interakciu s ľuďmi. Fungujú však naozaj a stoja za tú cenu?

Čo sú feromónové parfumy a ako fungujú?
Foto: shutterstock/Kitreel

Určite ste sa už stretli s nejednou reklamou na v súčasnosti populárne feromónové parfumy. Sľuby výrobcov sú lákavé, ale pravdepodobne vás zaujíma, ako a či sa určite naplnia. Nižšie sme pre vás pripravili pár kľúčových informácií, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako sa rozhodnete pre ich kúpu.

Čo sú feromóny a parfumy s ich obsahom?

Feromóny – chemické látky vylučované živými organizmami vrátane človeka, ktoré ovplyvňujú správanie iných jedincov toho istého druhu. Slovo má grécky pôvod a znamená presne „prenášač vzrušenia“. Majú potenciálnu schopnosť zvyšovať sexuálnu príťažlivosť a priťahovať potenciálnych partnerov a uľahčovať vzťahy a kontakty v rôznych prostrediach.

Feromónové parfumy majú potenciálnu schopnosť zvyšovať sexuálnu príťažlivosť.
Foto: shutterstock/Motortion Films

Feromóny môžeme vnímať len podvedome a ich kombinácia s krásnym parfumom môže ich silu len umocniť – feromóny potom vníma naše podvedomie a tradičné parfumy vedomie. Účinok parfumu s feromónmi spočíva v tom, že po nanesení na pokožku sa rozkladajú pod vplyvom telesného tepla a prirodzených procesov vylučovania feromónov v tele. Vylučované feromóny potom interagujú s čuchovými receptormi iných osôb.

Funguje parfum s feromónmi naozaj?

Feromóny sa delia na mužské a ženské, preto si pri výbere svojho prvého flakónu pozorne prečítajte popis.
Foto: shutterstock/Alexandr Demeshkof

Účinnosť feromónových parfumov nie je bohužiaľ jednoznačná. Niektorí sa domnievajú, že účinok feromónov je jemný a môže ovplyvniť len niektoré aspekty príťažlivosti, zatiaľ čo iní tvrdia, že parfumy s feromónmi majú skutočne schopnosť priťahovať potenciálnych partnerov. Treba mať na pamäti aj to, že feromóny sa delia na mužské a ženské, preto si pri výbere svojho prvého flakónu pozorne prečítajte popis!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako predĺžite životnosť parfumu? Mnoho ľudí tento patent nepozná a používa ho zle. Stačí jedna zmena

Ako voňala Kleopatra? Vedci objavili jej parfém

The post S nimi sa za vami bude každý obzerať! Čo sú feromónové parfumy a ako fungujú? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj