Skip to content
Menu
Menu

Tento postup vykonajte niekoľko dní po kosení trávy. Už ju nikdy nevyhodíte

Prečítať článok

2.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/nieriss).

Čo robiť s trávou po kosení? Často končí v koši, ale tam nepatrí. Ukazuje sa, že je skvelá pre záhradu a zachráni mnohé rastliny. Na čo môžete použiť pokosenú trávu? Zistite to a už nikdy ju nevyhodíte.

Na čo môžete použiť pokosenú trávu?
Foto: shutterstock/nieriss

Prvý máj bol ideálnym časom na kosenie trávnika. Veď nie je nič príjemnejšie ako jemná, ľahká práca, teplé slnečné lúče a oddych medzi vegetáciou počas dlho očakávaného sviatku. Nie každý však vie, čo s trávou po kosení. Vyhodiť ju do koša? Ukazuje sa, že existuje oveľa lepší spôsob, ktorý vám uľahčí život a mimochodom, nič nevyjde nazmar.

Čo robiť s pokosenou trávou? Nevyhadzujte ju a použite ju do kompostu

Prakticky každý záhradkár vie, aké dôležité je udržiavať optimálnu zálievku a správnu teplotu pre rastliny. Počas horúčav pôda pomerne rýchlo vysychá a počas silných dažďov môže dôjsť k premokreniu.

Kompost z trávy môžete použiť na svoje obľúbené ovocie a zeleninu.
Foto: shutterstock.com/Denis Vesely

Nie každý vie, že pokosená tráva, ktorú zvyčajne vyhadzujeme, sa s týmto problémom vysporiada. Na ochranu rastlín, o ktoré sa staráme, stačí niekoľkocentimetrová vrstva. Kompostovanie trávy má aj ďalšie výhody. Zabraňuje rastu buriny medzi rastlinami, ktorá je nočnou morou mnohých záhradkárov a nie je ľahké sa jej zbaviť.

Je tráva vhodná do kompostu? Nezdráhajte sa ju použiť

Tráva je vhodná na kompostovanie. Ak vám zostane po kosení tráva, môžete ju takto využiť. Musíte však mať na pamäti, že kompostovať možno len dôkladne vysušenú trávu. Preto stačí počkať niekoľko dní po kosení, kým tráva vyschne. Ak medzitým nepršalo, nebojte sa použiť ju do kompostu. Kompost z trávy dobre poslúži na hnojenie pôdy. Môžete ho použiť na svoje obľúbené ovocie a zeleninu, ktoré pestujete na svojom pozemku. Je vhodný aj na prihnojovanie jednoročných rastlín.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chyby pri kosení trávnika, ktoré spôsobujú, že vyzerá nevzhľadne

Kedy kosiť trávu po zime? Nie je vhodné sa ponáhľať. Jedna vec je dôležitá

The post Tento postup vykonajte niekoľko dní po kosení trávy. Už ju nikdy nevyhodíte appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj