Skip to content
Menu
Menu

Samsung odpovedal, ako nabíjať telefón. Nie každý to vie

Prečítať článok

25.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/n.z.photography).

Nabíjanie telefónu sa zdá byť jednoduché. Pripojíme nabíjačku do zásuvky, zapojíme telefón a čakáme, kým sa batéria naplní. Nie je to však také samozrejmé, pretože často zabúdame na to najdôležitejšie. O čom presne hovoríme?

Samsung radí, ako si nabiť telefón.
Foto: shutterstock/n.z.photography

Samsung radí, ako si nabiť telefón

Všetci nabíjame svoje telefóny, často každý deň, cez deň alebo večer. Vďaka tomu nám batéria umožní používať zariadenie po celý deň. Stáva sa však aj to, že pri tomto procese urobíme nejaké chyby.

Ako nabíjať telefón? V prípade Samsungu spoločnosť poskytla celkom podrobný návod. To platí nielen pre nabíjanie pomocou špecifických metód, ale aj pre praktiky, ktorým by sme sa mali vyhýbať.

Používate nabíjací kábel? Je to jednoduché

Najzrejmejším spôsobom nabíjania telefónu je použitie nabíjačky a kábla. Pripojte jeden koniec k nabíjacej kocke, druhý k telefónu. Nabíjačka musí byť umiestnená v elektrickej zásuvke. Na type použitého USB vstupu nezáleží, pokiaľ je kompatibilný s naším telefónom.

Dôležitým prvkom je spôsob, akým umiestnime náš nabíjací telefón. Mnoho ľudí ignoruje umiestnenie smartfónu, čo je dôležitý faktor ovplyvňujúci bezpečnosť nabíjania. Telefón pripojený k nabíjačke by mal byť umiestnený na pomerne tvrdom a stabilnom povrchu.

Nedávajte ho na deku, paplón alebo vankúš. Môže to spôsobiť prehriatie a poškodenie zariadenia alebo dokonca požiar. Dobrou voľbou je nabíjať telefón v dobre vetranej miestnosti.

Sledujte úroveň nabitia

Ďalším dôležitým tipom je venovať pozornosť stavu batérie vášho telefónu. Aby ste sa správne starali o batériu svojho telefónu, mali by ste sa vyhnúť vybitiu telefónu na nulu. Nečakajme, kým sa batéria úplne vybije. To spôsobí, že svoju pôvodnú kapacitu stratí oveľa rýchlejšie. Vtedy nepomôže ani nabitie na 100%, lebo telefón aj tak vydrží kratšie, keďže zoslabne kapacita batérie.

Optimálne je nabiť telefón skôr, než jeho batéria klesne pod 20 %. Vtedy dokážeme smartfón nabiť na 80 % a viac bez problémov či preťaženia batérie. Týmto spôsobom zabezpečíme správny stav batérie na dlhú dobu.

Akú nabíjačku pre Samsung?

Výrobcovia zariadení vždy vyzývajú zákazníkov, aby používali originálne príslušenstvo a nabíjačky. Nie je to len o túžbe zvýšiť predaj, ale o skutočnej bezpečnosti. Originálna nabíjačka od výrobcu zaručuje, že bude s naším telefónom správne fungovať.

Dobrou alternatívou je aj príslušenstvo od renomovaných výrobcov, ktorí často ponúkajú nabíjačky venované konkrétnym modelom, no za o niečo lepšie ceny. Vyhýbajte sa však neznámym spoločnostiam, ktoré ponúkajú len veľmi nízku cenu.

Zlá nabíjačka telefónu si pýta problémy. Môže sa prehriať, poškodiť batériu alebo dokonca vznietiť v dôsledku prenosu energie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Môžete nabíjať telefón počas búrky? Raz a navždy to objasníme

Ako ochránite svoj domov pred búrkou? Pamätajte na štyri veci počas búrky

The post Samsung odpovedal, ako nabíjať telefón. Nie každý to vie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj