Skip to content
Menu
Menu

Škvrny na bielom oblečení ma už netrápia. Mám senzačný spôsob, ako sa s nimi vysporiadať

Prečítať článok

19.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Piece of Cake).

Hľadáte spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných škvŕn na bielom oblečení? Ich odstránenie nie je jednoduchá úloha, ale je to možné. Našla som senzačné patenty, ktoré škvrny odstránia v okamihu, a zanechajú tak svetlé oblečenie v perfektnom stave.

Hľadáte spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných škvŕn na bielom oblečení?
Foto: shutterstock/Piece of Cake

Niektoré škvrny na oblečení nie je ťažké odstrániť. Niekedy na ich odstránenie stačí voda a mydlo. Sú však prípady, keď je potrebné vynaložiť viac úsilia, aby ste sa zbavili škvŕn na bielom oblečení. Existujú však rýchle domáce metódy prírodného bielenia, ktoré účinne odstránia aj náročné škvrny v priebehu okamihu.

Žlté škvrny na oblečení v okamihu zmiznú. Všetko, čo potrebujete, je jedlá sóda

Žlté škvrny na bielom oblečení sú najčastejšie spôsobené používaním antiperspirantov. Našťastie existuje rýchly domáci prostriedok, ktorý vám ich pomôže odstrániť – potrebujete len jedlú sódu. Do pohára vody pridajte 3-4 čajové lyžičky jedlej sódy. Túto zmes votrite do škvrny a nechajte ju pôsobiť približne 2 hodiny, potom ju vyperte ako zvyčajne.

Citrón je prostriedok na odolné škvrny. Oblečenie vyzerá ako nové

Medzi prírodné bielidlá, ktoré pomôžu odstrániť škvrny z bieleho oblečenia, patrí aj citrón. Toto ovocie dobre funguje aj na čistenie škvŕn na nábytku. Škvrnu na oblečení jednoducho zalejte citrónovou šťavou. Po 20-30 minútach oblečenie opláchnite a vyperte ako zvyčajne.

Medzi prírodné bielidlá, ktoré pomôžu odstrániť škvrny z bieleho oblečenia, patrí jedlá sóda, citrón a biely ocot.
Foto: shutterstock/I Ketut Tamba Budiarsana

Ocot si poradí so škvrnami. Najlepšie pôsobí na čerstvé škvrny

Biely ocot nielen účinne odstraňuje škvrny, ale aj dezinfikuje. Stačí zriediť pol pohára octu v litri teplej vody. Znečistené oblečenie namočte do tejto zmesi na približne 20-30 minút a potom ho vyperte. Biely ocot je však najlepšie používať na čerstvé škvrny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa zbaviť zatuchnutého zápachu z oblečenia? Žiadne parfumy ani drahé aviváže! Stačí korenie z kuchyne

Takto odstránite odolné škvrny z oblečenia. V hlavnej úlohe citrusové plody

The post Škvrny na bielom oblečení ma už netrápia. Mám senzačný spôsob, ako sa s nimi vysporiadať appeared first on Vášeň v tebe.