Skip to content
Menu
Menu

Spoľahlivý spôsob na morčací krk. Zlepšuje vzhľad, uberá roky

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Zay Nyi Nyi).

Plynutie času sa prejavuje nielen na pokožke tváre, ale aj na krku a dekolte. Znižujúca sa produkcia kolagénu a elastínu s vekom, nedostatočná starostlivosť o pleť a genetika môžu spôsobiť, že pokožka na krku je ochabnutá a ovisnutá. Ako sa zbaviť takzvaného morčacieho krku? Aké kozmetické prípravky alebo ošetrenia môžu pomôcť spevniť pokožku a obnoviť mladistvý vzhľad?

Ako sa vysporiadať s ovisnutou pokožkou na krku?
Foto: shutterstock/Zay Nyi Nyi

Prečo je koža na krku ovisnutá?

Pri každodennej starostlivosti o pleť sa väčšina z nás zameriava predovšetkým na starostlivú starostlivosť o pokožku tváre. Chceme si ju udržať čo najdlhšie mladú – bez vrások, pigmentových škvŕn alebo iných nedokonalostí. Zabúdame však, že rovnakú starostlivosť by sme mali venovať aj pokožke na krku. Je vystavená škodlivým vonkajším vplyvom rovnako ako pokožka tváre. Je však tenšia a jemnejšia, má menej tukového tkaniva a mazových žliaz, takže prvé známky starnutia sa môžu objaviť rýchlejšie ako na tvári.

Pokožka na krku je ovisnutá, pretože:

má tenšiu a jemnejšiu štruktúru, ktorá je náchylnejšia na poškodenie

má menej mazových žliaz a tukového tkaniva, takže rýchlejšie stráca vlhkosť a jej lipidová rovnováha sa ľahšie narúša

má menej podkožného tkaniva, a teda menej kolagénu a elastínu

je vystavená škodlivým vonkajším faktorom, ale nie je dostatočne chránená vhodnou starostlivosťou

svaly krku, ktoré sú zodpovedné nielen za naše správne držanie tela, ale aj za mladistvý vzhľad pokožky v tejto oblasti, sú oslabené

Príčiny vzniku morčacieho krku

Ochabovanie pokožky súvisiace s vekom je prirodzený a neodvratný proces.
Foto:freepik.com/@freepik

Ochabovanie pokožky súvisiace s vekom je prirodzený a neodvratný proces. Správnou starostlivosťou a dodržiavaním niekoľkých jednoduchých tipov ho však môžeme spomaliť.

Základom starostlivosti o pokožku krku je pravidelné a systematické používanie vhodne zvolených prípravkov na starostlivosť o pokožku. Vyberajte si kozmetiku, ktorá vo svojom zložení obsahuje zložky, ako sú retinol, peptidy, kyselina hyalurónová alebo vitamín C.

Ak máte pocit, že samotný krém dostatočne nezvlhčí a nespevní vašu pokožku, zvýšte jeho účinok tým, že pred jeho použitím použijete sérum, ktoré obsahuje koncentrovanejšiu dávku účinných látok.

Každý deň používajte opaľovací krém. UVA a UVB žiarenie je jednou z hlavných príčin poškodenia a starnutia pokožky.

Pravidelne si masírujte krk a dekolt. Môžete na to použiť vlastné ruky alebo použiť valčeky či gua-ša platničky dostupné na trhu. Na masáž používajte aj prírodné oleje, ako je arganový olej alebo marulový olej, ktoré pôsobia proti starnutiu.

Precvičujte si svaly krku, šije, ramien a paží. Keď svaly krku ochabnú, pokožka v tejto oblasti začne ochabovať. Každodenným vykonávaním aj jednoduchých cvikov, ako je napríklad zakláňanie hlavy dozadu alebo dvíhanie brady k stropu, sa naše svaly posilnia a krk bude vyzerať dlhší a štíhlejší.

Nenanášajte parfumy priamo na krk. Mnohé z nich sú fototoxické, čo znamená, že pri vystavení slnečnému žiareniu vytvárajú voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za rýchlejšie starnutie pokožky. Použitie parfumu priamo pred pobytom na slnku môže tiež viesť k zmene farby a vysušeniu pokožky.

Pri sledovaní obrazovky si robte prestávky. Zabránite tak prehlbovaniu vrások na krku.

Uistite sa, že pijete dostatok vody. Dehydrovaná pokožka rýchlejšie starne a stráca svoju pevnosť.

Dbajte na svoj jedálniček. Snažte sa jesť čo najviac čerstvej zeleniny, ovocia a rýb, ktoré dodajú dôležité vitamíny, minerály a mastné kyseliny.

Prestaňte fajčiť. Nikotín zhoršuje syntézu kolagénu a elastínu, čo vedie k ochabnutej a tenkej pokožke.

Ako rýchlo spevniť krk?

Ak domáce metódy na spevnenie pokožky krku nefungujú alebo ak chceme, aby sa výsledky dostavili rýchlejšie, môžeme použiť niektorú z profesionálnych procedúr, ktoré sú k dispozícii v kozmetických salónoch a na klinikách estetickej medicíny.

Ochabovanie pokožky možno spomaliť správnou starostlivosťou.
Foto: shutterstock/Advertisement

Patrí medzi ne:

mikroihličková mezoterapia – je univerzálna kozmetická procedúra, ktorá zahŕňa zavedenie účinných látok do tela pomocou mnohých tisícok mikro vpichov. Mezoterapia vyvoláva liftingový efekt, pokožka je pevnejšia, hydratovaná, omladená a vrásky sa vyhladzujú. Je to bezbolestné a neinvazívne ošetrenie s okamžitými výsledkami

ultrazvukový lifting – známy aj ako lifting bez skalpela. Zahŕňa koncentráciu ultrazvukovej energie do vybraných oblastí a do vopred stanovenej hĺbky, čo vedie k výraznému zlepšeniu vzhľadu pokožky. Medzi účinky ošetrenia patrí odstránenie ochabnutosti pokožky, redukcia vrások, stimulácia tvorby kolagénu, odstránenie dvojitej brady

rádiofrekvenčná terapia – je neinvazívne ošetrenie pomocou rádiofrekvencie založené na vyvolaní tepelného efektu v tkanive. Ošetrenie odstraňuje známky starnutia, redukuje aj hlboké vrásky, zdvíha ovál tváre a brady, stimuluje tvorbu kolagénu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dôkladne premiešajte a naneste na tvár. Domáce prostriedky na redukciu vrások

Botox z ľanových semienok na tvár. Maska bude fungovať ako najdrahšia liečba

The post Spoľahlivý spôsob na morčací krk. Zlepšuje vzhľad, uberá roky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj