Skip to content
Menu
Menu

Vezmite fén na vlasy a niekoľkokrát vyfúknite mrazničku. Efekt uvidíte voľným okom

Prečítať článok

11.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/my_home_042).

Čo robiť, ak tesnenie v chladničke netesní? Mnoho ľudí už počulo o teste kartou na kontrolu tesnenia, ale len málo ľudí vie o triku s fénom, ktorý môže pomôcť vyriešiť problém. Uchopte zariadenie, zapnite ho a zistite, či tesní.

Čo robiť, ak tesnenie v chladničke netesní.
Foto: instagram.com/my_home_042

Chladnička a mraznička sú spotrebiče, ktoré nám majú slúžiť dlhé roky. Zatiaľ čo niektorí ľudia majú to šťastie a dostanú modely, ktoré fungujú bezchybne, iní časom zápasia s problémami, ako sú napríklad netesné dvierka.

Našťastie sa to dá vyriešiť veľmi jednoduchým spôsobom, no treba pamätať na to, že nie vždy sa to podarí. Všetko závisí od toho, ako dobre je tesnenie „vyrobené“. Vezmite si fén a začnite, pretože je to zadarmo.

Vezmite fén na vlasy a nasmerujte vzduch na dvierka. Rýchlo si všimnete rozdiel

Mnoho ľudí už počulo o teste kartou, ktorá vám umožní jednoducho skontrolovať, či chladnička a mraznička tesnia. Stačí vložiť kartu medzi dvierka a zavrieť. Ak spadne na dno, máte problém a tesnenie nedrží. V tomto prípade môžete vyskúšať metódu prezentovanú na Instagrame @my_home_042. Čo by ste mali urobiť?

Po neúspešnom teste zobrala autorka nahrávky fén na vlasy a do netesného miesta vo dverách začala fúkať vzduch. Ako na to, uvidíte vo videu nižšie. Opakovaná a krátka prevádzka znamenala, že mraznička napokon prešla testom. Ako inak môžete pomôcť vašej chladničke a mrazničke?

Čo robiť, ak tesnenie v chladničke netesní? Niekedy môže byť potrebná výmena

Aby ste sa vyhli problémom s tesnením, oplatí sa pravidelne kontrolovať jeho tesnosť, napríklad pomocou prezentovaného kartového testu. Okrem toho nezabudnite, že prvok by sa mal pravidelne čistiť od prachu a nečistôt, ktoré sa môžu časom objaviť. To je prirodzené.

Bohužiaľ, ak domáci liek zlyhá, môže sa ukázať, že výmena tesnenia je jediným riešením, ktoré pomôže predĺžiť životnosť zariadenia. U výrobcu si môžete kúpiť špecifický, alebo ak nie je dostupný, univerzálny. Po rozrezaní na požadovanú veľkosť a výmene by mala chladnička a mraznička fungovať bezchybne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Častá chyba pri mrazení. Tieto potraviny strácajú všetky svoje vlastnosti

Máte tento produkt doma? Môžete ho použiť na bleskové vyčistenie kovovej panvice.

The post Vezmite fén na vlasy a niekoľkokrát vyfúknite mrazničku. Efekt uvidíte voľným okom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj