Skip to content
Menu
Menu

Suchá pokožka v lete už nie je môj problém. Mám domáce prostriedky na jej intenzívnu hydratáciu

Prečítať článok

30.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kryuchka Yaroslav).

Ak je suchá pokožka stále vašou postrachom, určite vyskúšajte tieto rýchle triky, ktoré prinášajú upokojujúcu úľavu a maximálnu hydratáciu. Zaberie to len pár okamihov, ale nezabúdajte na pravidelnosť a Vaša pokožka sa vám poďakuje, pretože bude hodvábne hladká a jemná na dotyk.

Ako vyživiť pokožku v lete?
Foto: shutterstock/Kryuchka Yaroslav

Mnohí z nás bojujú so suchou pokožkou, ktorá si v lete vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Suchý vzduch alebo slnečné lúče sú len niektoré z faktorov, ktoré môžu spôsobiť drsnosť našej pokožky. Našťastie existujú spôsoby, ktoré pomôžu suchú pokožku bleskovo zregenerovať. Tu sú niektoré z najlepších spôsobov, ako mať hodvábne hladkú a na dotyk jemnú pokožku.

Zvlhčujú a posilňujú. Vitamínové masti sú liekom na suchú pokožku

Už dlho je známe, že vitamínové masti, najmä s obsahom vitamínu A a E, sú liekom na suchú a podráždenú pokožku. Takéto výrobky stoja málo a sú dostupné v každej lekárni. Majú upokojujúci účinok na zápaly a pokožku intenzívne hydratujú a regenerujú. Oplatí sa ich preto používať počas celého roka.

Nezabudnite na peeling. Dobrý peeling si môžete pripraviť sami doma

Pravidelný peeling pokožky je základom pre bezchybne hladkú a pevnú pleť.
Foto: shutterstock/Arylanna

Pravidelný peeling pokožky je základom pre bezchybne hladkú a pevnú pleť. Tento typ ošetrenia by sa mal vykonávať 1 až 2 krát týždenne. Môžete si ho kúpiť v drogérii alebo si ho vyrobiť sami doma, napríklad z kávovej usadeniny alebo tradičného cukru. V kombinácii s olivovým olejom ide o blahodarnú zmes, ktorá vás zbaví suchej pokožky.

Aloe vera má intenzívny hydratačný účinok. Už po prvom použití je pokožka viditeľne vyživená

Ďalším vynikajúcim produktom na suchú pokožku je gél z aloe vera.
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Ďalším vynikajúcim produktom na suchú pokožku je gél z aloe vera, ktorý nájdete takmer v každej drogérii a lekárni. Tento výrobok hĺbkovo hydratuje a vyživuje suchú pokožku. Navyše je skvelý aj na ľahké spáleniny od slnka.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Urobte to hneď, ako vyjdete zo sprchy. Suchá pokožka konečne prestane byť problémom

Zjemňuje drsnú pokožku, bojuje proti plesniam a bradaviciam. Namočte nohy na štvrť hodiny

The post Suchá pokožka v lete už nie je môj problém. Mám domáce prostriedky na jej intenzívnu hydratáciu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj