Skip to content
Menu
Menu

Erdoğan označil izraelského premiéra za psychopata a upíra, ktorý sa živí krvou

Prečítať článok

30.5.2024 (SITA.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan v stredu ostro skritizoval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Po izraelských náletoch na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy, ktoré spôsobili smrteľný požiar v tábore pre vysídlených ľudí, vyhlásil, že predseda izraelskej vlády je psychopat a „upír, ktorý sa živí krvou“.

V prejave k zákonodarcom z jeho vládnej Strany spravodlivosti a rozvoja Erdoğan zároveň Spojeným štátom a európskym krajinám pripísal zodpovednosť za úmrtia, pričom tiež skritizoval Organizáciu islamskej spolupráce za to, že nepodnikla spoločné kroky voči Izraelu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

„Ach, americký štát, táto krv je aj na tvojich rukách. Ste zodpovední za túto genocídu minimálne tak ako Izrael. Ach, hlavy štátov a vlád Európy, ste tiež stranou izraelskej genocídy, tohto barbarstva, tohto upírskeho činu Izraela, pretože ste mlčali,“ vyhlásil turecký prezident.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský prezident, Rafah, Turecký prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Erdoğan označil izraelského premiéra za psychopata a upíra, ktorý sa živí krvou © SITA Všetky práva vyhradené.