Skip to content
Menu
Menu

Takto vyčistíte matrac od žltých škvŕn. Jednoducho zmiešajte tento produkt z kuchyne s vodou.

Prečítať článok

7.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sergey Mironov).

Špinavý matrac nevyzerá esteticky a môže mať vplyv aj na pohodlie nášho spánku. Žlté škvrny, ktoré sa objavujú na matracoch, sú pre mnohých nočnou morou. Ukazuje sa všaak, že sa dajú rýchlo a jednoducho odstrániť. Stačí použiť domáci trik.

Prečo ma špinavý matrac vplyv aj na pohodlie nášho spánku?
Foto: shutterstock/Sergey Mironov

Pohodlný spánok znamená, že sa ráno zobudíme plní energie a chuti do práce. Na dosiahnutie tohto efektu je samozrejme potrebné zohľadniť veľa faktorov. Vedci už roky hovoria o tom, že pred spaním sa treba vyhýbať modrému svetlu, takže by sme mali odložiť všetky elektronické zariadenia. Oplatí sa tiež udržiavať poriadok v spálni, sviežu posteľnú bielizeň a samozrejme, čistý matrac. Ako ho teda vyčistiť?

Špinavý matrac versus pohodlie pri spánku. To je dôvod, prečo sa nemusíte dostatočne a dobre vyspať

Mohlo by sa zdať, že komfort spánku ovplyvňuje len počet hodín, ktoré ním strávime. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Existujú však aj iné faktory, ktoré nám môžu spánok spríjemniť alebo naopak. Ako sme spomínali, čerstvá posteľná bielizeň a vyhýbanie sa modrému svetlu je jedna z nich, ale čo špinavý matrac? Ukazuje sa, že práve táto časť postele sa, žiaľ, nečistí veľmi často. Zdržiava sa na ňom preto veľa baktérií a roztočov, čo môže okrem iného viesť k alergickým reakciám a nevyspatej domácnosti. Ak teda matrace vo vašej domácnosti neboli v posledných mesiacoch čistené, zistite, ako to urobiť.

Ako vyčistiť matrac? Vďaka domácim prostriedkom žlté škvrny zmiznú každú chvíľu

Začnite dôkladným vysávaním matraca, aby ste ho zbavili prachu a nečistôt.
Foto: shutterstock/New Africa shutterstock.com/Cristina.A

Matrac bohužiaľ nemôžeme dať do práčky, preto ho musíme dôkladne vyčistiť ručne. Je to zložitá úloha, ale stojí za to. Po vypraní celého povrchu matraca určite uvidíte zlepšenie kvality vášho spánku. Kde teda začať?

Začnite dôkladným vysávaním matraca, aby ste ho zbavili prachu a nečistôt. Potom si v miske pripravte zmes štyroch polievkových lyžíc jedlej sódy a jedného pohára vody. Túto zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom, postriekajte znečistený matrac a počkajte 2 hodiny. Po uplynutí tejto doby povrch matraca utrite handričkou a nechajte ho dôkladne vyschnúť. Po škvrnách by nemalo byť ani stopy.

Ak nemáte po ruke jedlú sódu, dobre funguje aj citrónový trik. Jednoducho zmiešajte vodu a citrónovú šťavu v pomere 2:1. Potom do zmesi namočte špongiu a drhnite ňou škvrny na matraci, kým nezmiznú.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pena alebo pružina a aká tuhosť? Odporúčame, na čo sa zamerať pri výbere matraca

Nerobte to pred spaním. 3 návyky, ktoré vám bránia spať

The post Takto vyčistíte matrac od žltých škvŕn. Jednoducho zmiešajte tento produkt z kuchyne s vodou. appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj