Skip to content
Menu
Menu

Vezmite známy prášok a zmiešajte ho s vodou. Miniete pár centov a každý jeden chĺpok na vašej tvári zmizne

Prečítať článok

7.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Garna Zarina).

Ako odstrániť nežiaduce ochlpenie na tvári bez toho, aby ste museli míňať peniaze u kozmetičky? Nemusíte sa objednávať na drahé ošetrenia, ktorých priemerná cena sa začína od 40 Eur. Za pár centov dosiahnete rovnako uspokojivý výsledok.

Vyskúšajte domáci prostriedok, vďaka ktorému odstránite neželané ochlpenie na tvári.
Foto: shutterstock/Garna Zarina

Na takzvanom ochlpení na tvári žien (chĺpky nad perou, na brade) nie je absolútne nič zvláštne. Ak sa vám však nepáči a chcete sa nežiaduceho ochlpenia zbaviť, nemusíte sa hneď objednávať ku kozmetičke. Navrhujeme úsporné, domáce a mimoriadne účinné spôsoby, ako sa zbaviť nežiaduceho ochlpenia na tvári.

Čo používate na odstránenie chĺpkov na tvári? Domáci prostriedok, ktorý by ste mali poznať

Pred prípravou zmesi nezabudnite, že akékoľvek ošetrenie tváre môže potenciálne spôsobiť alergie. Skôr ako začnete, určite si urobte test na alergiu na zápästí, paži alebo ruke. Ak po 30 minútach vaša pokožka zareaguje, s ošetrením radšej prestaňte. 

Chĺpky nad perou u žien sú úplne bežné. Vyskúšajte sódu bikarbónu!
Foto: shutterstock/Julia Cherk

Sóda bikarbóna je nielen vynikajúcim čistiacim prostriedkom pre domácnosť, ale aj účinným spôsobom na redukciu ochlpenia na tvári. Tento prášok môže znížiť hustotu chĺpkov a časom viesť k ich vypadávaniu. Ak chcete použiť túto metódu, rozpustite čajovú lyžičku sódy v 250 ml teplej vody. Potom do zmesi namočte vatovú tyčinku a jemne ňou pretrite miesta s nežiaducimi chĺpkami. Po 30 minútach si zmes zmyte z tváre a nezabudnite si pokožku hydratovať obľúbeným krémom. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa mala kúra aplikovať pravidelne, raz denne. Chĺpky by mali v závislosti od ich hrúbky zmiznúť po 3 až 5 dňoch.

Ďalšie použitie sódy bikarbóny v starostlivosti o krásu. Ekonomicky výhodné a efektívne

Sóda bikarbóna pre krajšiu a zdravšiu pleť.
Foto: shutterstock/Alexeysun

Ak vaša pokožka nereaguje alergicky na sódu bikarbónu, môžete ju použiť aj na iné ošetrenia pleti. Skvele poslúži ako čistiaci peeling, ktorý vám pomôže odstrániť odumretú pokožku a vyčistiť póry. Jedlú sódu môžete použiť aj ako skvelú masku na vlasy. Očistí ich od zvyškov laku na vlasy a suchého šampónu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Fúzy na tvári s týmto odvarom nemajú šancu. Miniete len 5 eur

Zalejte mliekom a naneste na tvár. Po 20 minútach nebude po chĺpkoch ani stopy

The post Vezmite známy prášok a zmiešajte ho s vodou. Miniete pár centov a každý jeden chĺpok na vašej tvári zmizne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj