Skip to content
Menu
Menu

Takýmto účesom by sa mali vyhýbať dámy po 40-tke. Sú nemoderné a opticky pridávajú roky

Prečítať článok

23.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/baltskars).

Každá žena chce vyzerať dobre bez ohľadu na vek. Kľúčom k úspechu je nájsť správny účes, ktorý zvýrazní vaše prednosti a opticky vás omladí. Hoci niektoré strihy vyzerajú na mladých dievčatách skvele, ženy po 40-tke by sa im mali vyhýbať.

Ženy po 40-tke by sa takýmto účesom mali vyhýbať.
Foto: shutterstock/baltskars

Bez ohľadu na vek alebo typ pleti dokáže správny účes zázraky. Dobre vyladený strih a farbenie vlasov nám nielen dodajú svieži vzhľad, ale môžu nám aj ubrať roky. Žiaľ, existujú aj účesy, ktoré sú síce módne, ale môžu nás urobiť staršími. Pozrite sa, ktorým účesom sa vyhnúť, najmä ak máte viac ako 40 rokov.

Účesy pre ženy po 40-tke. Tieto strihy vás môžu zostarnúť

S pribúdajúcim vekom si treba vyberať kratšie strihy.
Foto: shutterstock/Roman Kosolapov

Jedno z pravidiel omladzujúcich účesov hovorí o tom, že s pribúdajúcim vekom si treba vyberať kratšie strihy. Zdá sa, že klasický bob je správna cesta, a hoci môže pre niektorých fungovať, je, bohužiaľ, veľmi ľahké ho zničiť určitým doplnkom, a to ofinou. Ofina sa považuje za jeden z prvkov, ktoré opticky uberajú roky, ale len v prípade, že nie je príliš dlhá, alebo ešte horšie, príliš krátka. Mikro ofina vyzerá štýlovo na tínedžerkách, zatiaľ čo na dámach po štyridsiatke len zvýrazní prípadné vrásky na čele a všetky nedokonalosti. Preto by sme sa mali mať na pozore pred bobom v kombinácii s „mikro ofinou“. Estetické stínanie je úplne odlišné. Je však dôležité, aby sa koniec ofiny dotýkal hornej časti vášho obočia. A nezabudnite ju pravidelne zastrihávať. Čo s dlhými vlasmi? Niektorým kombináciám je lepšie sa vyhnúť.

Akým účesom sa vyhnúť po 40-tke? Najhoršou voľbou sú dlhé a rovné vlasy

Zrelé dámy by sa rozhodne mali vyhnúť rovnému strihu v spodnej časti alebo vlasom upraveným žehličkou.
Foto: shutterstock/beton studio

Dlhé a rovné vlasy sú síce ženskou ozdobou, ale keď máte jemné pramene, len vás to urobí staršou. Ani mladým ženám sa nepáči vzhľad zvlnených vlasov. S pribúdajúcim vekom sú však naše pramene čoraz jemnejšie a prirodzene ich je menej. Mali by sme preto dbať na optické zväčšenie objemu našich účesov. Zrelé dámy by sa rozhodne mali vyhnúť rovnému strihu v spodnej časti alebo vlasom upraveným žehličkou. O veľkom krepovatení však tiež nemôže byť reč. Najlepšie je dosiahnuť správnu rovnováhu. Ak chcete pôsobiť mladistvejšie, vyberte si najprv účes, ktorý je dlhý ako vaša kľúčna kosť a dá sa voľne upravovať. Po druhé, musí byť mierne vrstvený, aby pôsobil mladistvejším dojmom. Dobrý nápad je tiež občas si urobiť drdol a experimentovať s účesmi typu drdol. Dôrazne neodporúčame robiť jednoduché účesy. Najlepším pravidlom je, aby vám cez líca vždy padalo aspoň niekoľko pramienkov vlasov. Vďaka tomu budeme vyzerať štíhlejšie a oveľa mladšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Slovenské ženy si zamilovali „elegantný bob“. Tento strih bude hitom tohto leta

Na klasický dlhý bob radšej zabudnite. Omladzujúci účes “ butterfly“ sa vracia na jar 2024

The post Takýmto účesom by sa mali vyhýbať dámy po 40-tke. Sú nemoderné a opticky pridávajú roky appeared first on Vášeň v tebe.