Skip to content
Menu
Menu

Táto domáca maska stojí pár drobných a zlepšuje vzhľad pleti ako drahé ošetrenia

Prečítať článok

22.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Domáce masky na tvár sú dobrou alternatívou k drahým kozmetickým prípravkom. Ich príprava stojí pár drobných a výsledky môžu byť podobné tým, ktoré sa dosiahnu v profesionálnom salóne. Stojí za to vyskúšať prírodné metódy na výživu a čistenie tváre.

Domáce pleťové masky môžu byť rovnako účinné ako profesionálne a drahé ošetrenia. Ako pripraviť čistiace a omladzujúce masky?
Foto: shutterstock.com/Volodymyr TVERDOKHLIB

Čistenie tváre vodíkom je pomerne nákladné ošetrenie, ktoré zahŕňa zavedenie molekúl vodíka pod pokožku pomocou prúdu vody so zvýšeným tlakom. Vodík je jedným z najmenších prvkov, a preto môže preniknúť do najhlbších vrstiev epidermy, čím spôsobí uvoľnenie kožných kanálikov.
Na účinné čistenie pokožky tváre však nie je potrebné zvoliť si takýto drahý postup. Existuje niekoľko domácich prostriedkov, pomocou ktorých môžeme dosiahnuť podobné výsledky.

Nepotrebujete drahé ošetrenie. Domáca maska vašu pleť skvele vyživí

Vodíkové čistenie tváre je obľúbené ošetrenie, ktoré okrem iného regeneruje pleť, osviežuje ju a zlepšuje jej pružnosť. Vizuálne teda dokáže výrazne zlepšiť jej vzhľad a ubrať jej tak roky. Ide však o drahú procedúru, ktorú si nemôže dovoliť každý, najmä preto, že by sa musela vykonávať pomerne pravidelne. Preto sa oplatí vyskúšať domáce metódy boja proti plynúcemu času, ktorými dokážeme dosiahnuť podobný efekt.

Maska z medu a citróna. Odstráni aj drobné nedostatky, mierne zosvetlí pleť a upokojí prípadné zápaly.
Foto: shutterstock/kazmulka

Nápomocné môžu byť rôzne druhy masiek, ktoré si môžeme pripraviť sami doma z bežných surovín. Príjemne čistia a hĺbkovo vyživujú pokožku a zlepšujú jej pružnosť. Okrem toho stoja haliere, takže peniaze zostanú v peňaženke na iné výdavky.

Domáce vyživujúce a omladzujúce masky – ako ich vyrobiť?

Domáca maska dokáže pleť príjemne vyčistiť a pomáha ju intenzívne vyživovať. Dá sa pripraviť len z dvoch ingrediencií – medu a citróna. Odstráni aj drobné nedostatky, mierne zosvetlí pleť a upokojí prípadné zápaly.

Na prípravu tejto masky stačí zmiešať jednu čajovú lyžičku kvalitného medu s jednou rovnou čajovou lyžičkou čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy. Do tejto zmesi môžete pridať aj ďalšie prísady – trochu olivového oleja a kurkumy – na zvýšenie účinku. Nie je to však nevyhnutné. Keď je maska hotová, naneste ju na tvár a krk a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Masku opláchnite teplou vodou a potom naneste svoj obľúbený krém. Ak máte citlivú pleť, je dobré si vopred urobiť test citlivosti.

Jednoduchá omladzujúca maska, ktorú si môžete vyrobiť doma. Na jej prípravu použite vaječný bielok
Foto: shutterstock/Evgeniy pavlovski

Existuje aj jednoduchá omladzujúca maska, ktorú si môžete vyrobiť doma. Na jej prípravu použite vaječný bielok, ktorý obsahuje cysteín s veľmi silným antioxidačným účinkom. Do bielka oddeleného od žĺtka pridajte trochu citrónovej šťavy, premiešajte a naneste na tvár. Maska by nemala zostať pôsobiť dlhšie ako 10 minút. Po uplynutí tejto doby sa maska opláchne teplou vodou a po osušení sa tvár natrie obľúbeným krémom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Účinne odstraňuje škvrny a stojí menej ako 2 eurá. Používajte pravidelne a vaša pleť sa vám poďakuje

Toto ovocie je obľúbené u žien po 40-tke. Má všetko na to, aby vaša pleť žiarila. Siva a unavená pleť sa stane minulosťou

The post Táto domáca maska stojí pár drobných a zlepšuje vzhľad pleti ako drahé ošetrenia appeared first on Vášeň v tebe.