Skip to content
Menu
Menu

Táto masť je „rybím zlatom“ na vrásky. V socialistickom Československu to bol skutočný hit. Rozbíja vrásky ako valček

Prečítať článok

12.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

V socialistickom Československu stála táto masť veľa peňazí a každá žena ju chcela mať, pretože výborne vyhladzovala vrásky a odstraňovala kurie oká. Dnes je bežne dostupná, ale málokto si na ňu spomenie. O čo ide?

Masť z rybieho tuku má ochrannú funkciu a pomáha ukľudniť podráždenú pokožku, hojiť zapareniny.
Foto: súkromný archív

Na pultoch obchodov nájdete množstvo kozmetiky na vrásky. Namiesto míňania peňazí za drahé prípravky sa však oplatí staviť na osvedčenú metódu našich starých mám. V socialistickom Československu sa o tejto masti hovorilo, že je to „rybie zlato“ na vrásky. Dnes si ju môžete kúpiť v lekárni za približne 4 eurá, ale jej výnimočné vlastnosti nie sú všeobecne známe.

Čo je najlepšie na vrásky? Zabudnite na drahé krémy. Vezmite si 4 eurá a choďte do lekárne

V zložení masti nájdete olej z pečene, panthenol, mandľový olej, vitamín E. Masť je určená na vonkajšie použitie a dobre pôsobí na vredy, podráždenie, hojenie rán a omrzliny. Nie každý však vie, že dobre funguje aj ako prostriedok proti vráskam.

Najlepšie je aplikovať ju na večer.
Foto: shutterstock/fizkes

Masť obsahuje veľa vitamínov A a D a mastné kyseliny omega-3. Práve vďaka týmto zložkám zlepšuje pružnosť a tonus pokožky, stimuluje regeneráciu tkanív, má hydratačný a antimikrobiálny účinok. Ak sa má aplikovať na vrásky, najlepšie je naniesť ju večer a nechať vstrebať.

Na čo pomáha olej z treščej pečene? Nie je dobrý len na vrásky. Je užitočný na obnovu vlasov a nechtov

Na vlasy sa môže aplikovať aj masť. Ak máte suché, padajúce a slabé vlasy, stačí raz za čas votrieť do pokožky hlavy masť, ktorá stimuluje rast korienkov, vyživuje ich a pramene viditeľne posilní. Prípravok je vhodný aj na lámavé nechty. Masť jednoducho naneste na nechtovú platničku a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Po pravidelnom ošetrení budú nechty určite pevnejšie a nebudú sa štiepiť. Nezabudnite však, že pred nanesením masti na pokožku musíte vykonať alergický test.

Masť môžete použiť na výživu a posilnenie vlasov.
Foto: shutterstock/Aquarius Studio

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dôkladne premiešajte a naneste na tvár. Domáce prostriedky na redukciu vrások

Táto ľahká masť hĺbkovo hydratuje pokožku. Pomáha tiež odstraňovať vrásky

The post Táto masť je „rybím zlatom“ na vrásky. V socialistickom Československu to bol skutočný hit. Rozbíja vrásky ako valček appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj