Skip to content
Menu
Menu

Tieto 4 produkty sa len „predstierajú“ ako zdravé potraviny. Sú horšie ako cukríky. Určite ich máte vo svojej skrini

Prečítať článok

12.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/smile23).

Čo jesť, aby ste jedli zdravo? Túto otázku si kladie veľa ľudí. Ako sa ukazuje, niektoré zdanlivo zdravé produkty nie sú. Odborníčka vysvetlila, prečo sa oplatí pozorne čítať zloženie na etikete.

Čo pri diéte nejesť? Dietologička varuje.
Foto: shutterstock/smile23

Mnohí z nás dôverujú výrobcom a nečítajú etikety, a to je veľká chyba, ktorá nás vedie k tomu, že sa necháme oklamať zdravými potravinami. Ako sa ukazuje, niektoré produkty obsahujú škodlivé zložky, ktoré by sme rozhodne nemali zaraďovať do našej stravy. Toto sú 4 produkty, ktorým by ste sa pri chudnutí mali vyhnúť.

Čo pri diéte nejesť? Dietologička varuje. Tieto produkty nie sú vôbec zdravé

Registrovaná dietologička a diabetologička Courtney Smith v rozhovore pre New York Post upozornila, že mnohí výrobcovia zavádzajú zákazníkov. Na obal dali grafiku, ktorá by naznačovala, že máme do činenia so zdravými potravinami, no keď si prečítame zloženie, ukáže sa, že to nie je pravda. Jedným z takýchto produktov je granola.

„Môže sa to zdať ako zdravá cereálna možnosť, ale obsahuje veľa pridaného cukru, ktorý slúži na tvorbu hrudiek“

– vysvetlila odborníčka.

Podobne je to aj so zmesou orechov. Aj keď sa zdá, že ide o zdravú maškrtu, často obsahuje čokoládové čiastočky a množstvo sušeného ovocia prevyšuje množstvo orieškov, čo znamená, že jeme viac sacharidov, ako si myslíme.

Granola (ilustračné foto).
Foto: Pixabay/StockSnap

Ako rýchlo schudnúť? Tieto produkty vám s tým určite nepomôžu

Courtney Smith odporučila vyhnúť sa nízkotučnému arašidovému maslu. Maslo s obsahom 100% orechov je dosť kalorické, preto veľa ľudí, ktorí rozmýšľajú nad chudnutím, siahne po odľahčenej verzii.

„Výrobcovia riedia produkt pridaním aditív. (…) Obsah tuku sa zvyčajne zníži o niekoľko gramov, zatiaľ čo obsah cukru a zoznam zložiek sa zvýši“

– povedala.

Posledným produktom, ktorému sa treba vyhnúť, sú izotonické nápoje alebo energetické nápoje. Podľa dietologičky neprispievajú k chudnutiu a nedodávajú energiu.

„Adekvátny spánok, približne osem hodín v noci, je najlepší spôsob, ako zvýšiť hladinu energie a regulovať hlad, pretože nedostatok spánku sa považuje za stres pre telo a môže zvýšiť chuť do jedla“

– vysvetlila.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Priaznivo pôsobí na črevá a pomáha pri diéte. Varíme vo vývare 15 minút

Diéta 5:2 je čoraz populárnejšia, no je to pasca. Môžete sa prepočítať. Jojo efekt bude najmenší z vašich problémov

The post Tieto 4 produkty sa len „predstierajú“ ako zdravé potraviny. Sú horšie ako cukríky. Určite ich máte vo svojej skrini appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj